• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pretraga - razlika na Limundu i Kupindu
Izgleda da se "endžini" (ili kako se to već zove) na Limundu i Kupindu značajno razlikuju
Probajte za ilustraciju da na Limundu i Kupindu ukucate na primer:
1. stolica
2. stolice
3. Stolic
4. Stolic*  
Obratite pažnju na broj nađenih predmeta u prvoj kategoriji koja se pojavi (može i neka druga)
Na Limundu dobjete jedan broj za stolica, drugi za stolice, ništa za stolic (ništa što je u vezi sa stolicom - dobićete u vezi sa stolićem) i najveći broj za stolic* - jer uključuje bilo koju reč sa korenom stolic - i stolicA i stolicE itd..
Na Kupindu dobijete jedan broj za stolica, drugi za stolice, najveći broj za stolic i ništa za stolic*.
Pa vi sad vidite šta s tim - neki od nas znaju tu caku, ali verujem da dosta ljudi to ne zna a svima je u interesu da onaj ko traži predmet taj predmet i nađe, zar ne?  Smile

Citiraj
Hvala vam na javljanju!
Ovo je vrlo važna informacija.
Biće provereno.
Zahvaljujem se na trudu da nam pojasnite problematiku pretrage.

Citiraj
Da pitam ovde...
Recimo trazim GARFILDA. Kako da kucam u pretrazi da mi izadje sve sa tim nazivom, i ako pise GARFILD i GARFIELD?

Citiraj
Slučajno sam pre nekog vremena i sam tražio pomenutog reponju pa evo moj savet.
Na LIMUNDU traži garfild* i garfield* - sa zvezdicama na praju spojenim sa reči. Tako žeš dobiti i Garfild i ...sa likom GarfildA i ...sa GarfildOM
Na KUPINDU traži garfild i garfield - isti rezultat će biti kao na Limundu.
Osim, ako nisu nešto menjali u međuvremenu.

Citiraj
E hvala, to me zanimalo. Inace znala sam da ima nesto sa "*", pa u pretrazi izmedju reci "i" i "ili", ali ne znam tacno.
Mozda bi neki administrator bio rad da nam ostavi ceo tutorijal ovde. Kako u pretragu uvrstiti i pidzame i pizame, ili kako izbaciti nesto iz pretrage, ili kako traziti frazu, npr. krevet na sprat, a ne i krevete i spratove?

Citiraj
Evo ovde ima nesto o tome - kako pretrazivati : http://blog.limundograd.com/2010/04/pretraga-na-limundu/
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(14.12.2014 15:01)the_quince Piše: E hvala, to me zanimalo. Inace znala sam da ima nesto sa "*", pa u pretrazi izmedju reci "i" i "ili", ali ne znam tacno.
Mozda bi neki administrator bio rad da nam ostavi ceo tutorijal ovde. Kako u pretragu uvrstiti i pidzame i pizame, ili kako izbaciti nesto iz pretrage, ili kako traziti frazu, npr. krevet na sprat, a ne i krevete i spratove?

Dobrodošla u "krug 4 limončeta" Bravo

Citiraj
@sasacv68
Hvala, bas to sam htela, samo nisam umela najsrecnije da objasnim sta trazim. Korisno bi bilo za svakoga da procita.

@pezzys
Hvala na dobrodoslici Smile

Citiraj
Kako da pretrazim kategoriju Limundo > Auto i moto, Nisavski okrug, SVE predmete OSIM "traka"? Ako u polju za pretragu unesem samo "-traka" on mi pretrazuje samo "traka". Dakle treba mi neki kvantifikator za SVE pa da od njega oduzmem ovo "traka" operatorom minus (ako moze uopste ovako).

Citiraj
(28.11.2014 19:12)serjoza Piše: Izgleda da se "endžini" (ili kako se to već zove) na Limundu i Kupindu značajno razlikuju
1. stolica
2. stolice
3. Stolic
4. Stolic*  
Obratite pažnju na broj nađenih predmeta u prvoj kategoriji koja se pojavi (može i neka druga)
Na Limundu dobjete jedan broj za stolica, drugi za stolice, ništa za stolic (ništa što je u vezi sa stolicom - dobićete u vezi sa stolićem) i najveći broj za stolic* - jer uključuje bilo koju reč sa korenom stolic - i stolicA i stolicE itd..
Na Kupindu dobijete jedan broj za stolica, drugi za stolice, najveći broj za stolic i ništa za stolic*.
Pa vi sad vidite šta s tim - neki od nas znaju tu caku, ali verujem da dosta ljudi to ne zna a svima je u interesu da onaj ko traži predmet taj predmet i nađe, zar ne?  Smile

Pošto mislim da je ovo veoma, veoma važan problem, a prošlo je 3 meseca osvežiću ovo pitanje. Razmišlja li se o ovoj problematici?  Hmm
Neobično je da dva dela istog sistema imaju potpuno drugačiju pretragu. Na kraju krajeva - manje rezultata=manje ponude, manje ponude=manje kupovine, manje kupovine=manje zarade za sistem.
Dok nisam ovo slučajno otkrio ne bi mi palo na pamet da se Limundo i Kupindo drugačije pretražuju.

Citiraj
(28.11.2014 19:12)serjoza Piše: Izgleda da se "endžini" (ili kako se to već zove) na Limundu i Kupindu značajno razlikuju
1. stolica
2. stolice
3. Stolic
4. Stolic*  

Podsećam na ovaj problem. I dan danas je isto.
Dalje - evo ga relativno frišak blog koji zanemaruje ovu razliku:
http://blog.limundograd.com/2015/03/pods...podsetnik/
Probajte sa "kutij" iz navedenog primera - NA KUPINDU - dobićete kako je opisano, ali na LIMUNDU - dobićete nešto što počinje sa K, ali nema veze sa kutijom. Dakle idite na početnu stranu Limunda, u pretragu ukucajte kutij i rezultata je K...
Ja sam neozbiljan, a ovo je meni neozbiljno. Facepalm

Citiraj
Zahvaljujem vam se što ste nam skrenuli pažnju. Radimo vredno na uklanjanju problema i verujem da ćemo u najkraćem roku rešiti.

Citiraj
(23.06.2015 09:40)neponovljiva Piše: Upravo je puštena izmena u okviru sistema rada pretraga na Limundu i Kupindu. Sada obe pretrage rade na potpuno isti način.

Citiram Neponovljivu iz druge teme, ova je, rekao bih, "prime" za ovu problematiku pa ću ovde nastaviti. Evo linka citiranog posta:
http://cafe.limundo.com/thread-206-post-...l#pid38388

Pošto sam ja najviše kukao oko ovoga onda je red da se zahvalim. Bravo
Odlično, eto, sazidana je kućica, sad još samo da se napravi fasada - da se popravi još jedna sitnica pa da rade na baš, baš isti način.

[Slika: pretraga-limundo-kupindo.jpg]

Citiraj
(23.06.2015 10:13)serjoza Piše:
(23.06.2015 09:40)neponovljiva Piše: Upravo je puštena izmena u okviru sistema rada pretraga na Limundu i Kupindu. Sada obe pretrage rade na potpuno isti način.

Citiram Neponovljivu iz druge teme, ova je, rekao bih, "prime" za ovu problematiku pa ću ovde nastaviti. Evo linka citiranog posta:
http://cafe.limundo.com/thread-206-post-...l#pid38388

Pošto sam ja najviše kukao oko ovoga onda je red da se zahvalim. Bravo
Odlično, eto, sazidana je kućica, sad još samo da se napravi fasada - da se popravi još jedna sitnica pa da rade na baš, baš isti način.

[Slika: pretraga-limundo-kupindo.jpg]

E pa lepo - i ovo je popravljeno. Odlično. Bravo

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)