• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poruka posle obavljene kupovine-prodaje i ocenjivanja
Posto sam relativno nov clan nisam imao ni nesto puno prodaja,uglavnom neke elektronike,knjige i sve sto mislim da je primamljivo,isto toliko i kupovina,Ali me interesuje da li posle kupovine-prodaje,znaci kad ocenite kupca ili prodavca da li mu posljete poruku da li ste zadovoljni ili tako nesto.Neznam da li sam bio dovoljno jasan ali dacu vam jedan primer,pa cete razumeti. Prodao sam neki punjac za lap top,kupac je posteno platio cenu koja je izlicitirana i sve OK.Stim sto sam ja u opisu predmeta napisao da predmet nije ispitan posto ni sam nemam lap top i naravno bez prava na reklamaciju itd.Dobio sam pozitivnu ocenu medjutim ja ga posle par dana pitam da li punjac radi i da li je zadovoljan predmetom,dobio sam odgovor PUNJAC NERADI BACIO SAM GA ALI KO MI JE KRIV.Meni je bilo krivo.Da li ste imali neku slicnu situaciju i da li praktikujete da posaljete poruku posle prodaje ili kupovine.Posto mislim da ocenivanje neoslikava pravo zadovoljstvo kupca ili prodavca

Citiraj
pa nekad pitam kupca jel zadovoljan a nekad ne (mene jos niko nije pitao tako da i ja sve manje )

rizik je prodavati neispitane stvari,nemoguce da niste mogli proveriti punjac ili ga staviti kao neispravan ?

imao sa par nezadovoljnih kupaca uglavnom neopravdano ili zbog prevelikog ocekivanja a par puta sam se iskreno izvinjavao

Citiraj
Ja uvek kada kupac nije zadovoljan ponudim resenje koje je prihvatljivo za obe strane, nekad i nesto sto nije bas realno samo da izbegnem rasprave i otezanje situacije.

Desava se da kupac nece da kaze da je nezadovoljan, nego samo napomene, oceni me i to je to. Ali ja to ne volim i tako uvek i tim kupcima ponudim resenje i izadjem u susret. Iako, da se ja nisam javio i ponudio resenje, oni bi presli preko toga.

Citiraj
(25.12.2014 23:54)LiMuBaj Piše: pa nekad pitam kupca jel zadovoljan a nekad ne (mene jos niko nije pitao tako da i ja sve manje )

rizik je prodavati neispitane stvari,nemoguce da niste mogli proveriti punjac ili ga staviti kao neispravan ?

imao sa par nezadovoljnih kupaca uglavnom neopravdano ili zbog prevelikog ocekivanja a par puta sam se iskreno izvinjavao

Nije da se pravdam ali stvarno nisam mogao da ga proverim,a mislim da ima dosta NEISPITANIH stvari,tj nepise mozda tako ali prodavci cesto navedu radilo je do pre mesec dana i od tad mi stoji ili monitor je ispravan ali trperi slika ide kao neispravno pa kako onda ispravan,Stampac je do skoro bio u upotrebi. Verujem da je ispravan. Nemam kablove za detaljnije ispitivanje itd.Sve u svemu to je po meni kao da je napisao neispitana stvar ali malo lepse napisano.Mislim da pre svega treba svi da budemo ljudi pa tek onda kupci i prodavci tj limundovci :thumbsup:

(26.12.2014 00:03)Vesic1 Piše: Ja uvek kada kupac nije zadovoljan ponudim resenje koje je prihvatljivo za obe strane, nekad i nesto sto nije bas realno samo da izbegnem rasprave i otezanje situacije.

Desava se da kupac nece da kaze da je nezadovoljan, nego samo napomene, oceni me i to je to. Ali ja to ne volim i tako uvek i tim kupcima ponudim resenje i izadjem u susret. Iako, da se ja nisam javio i ponudio resenje, oni bi presli preko toga.

To je posteno,nisam ni na strani kupca ni na strani prodavca ali ipak mislim da blagu prednost treba dati kupcima samo blagu prednost.Ali netreba ni dozvoliti neko otezavanje i produzavanje rokova.A najvise mi smeta kad mi kupac posalje poruku,ja njemu pozz kako je najlakse da obavimo kupoprodaju, a on meni uplatite na racun u toj i toj banci ni pozz ni zdravo ni da li vam odgovara ovako ili onako nista.Znam da ovo neko shvata kao posao ali treba imati malo i ljudskosti zar ne ;) :thumbsup:

Citiraj
Uglavnom ne šaljem poruke posle one o detaljima poslatog paketa. Jedino kada je predmet koji sam poslao rizičan za transport volim da znam ishod pa ako kupac sam ne javi onda se ja raspitam. Nemojte se mnogo uznemiravati zbog tog slučaja. Ako pogrešite u opisu ili označavanju predmeta to je jedna stvar, i to normalno morate da ispravite da kupac nije oštećen, ali je sasvim druga stvar kada uradite sve kao treba a kupac nije zadovoljan. Na stranu oni kupci koji očekuju da za relativno mali novac dobiju perfektnu stvar (mada u opisu piše drugačije) ali ima i realnih situacija koje nisu vaša krivica. Moja poslednja kupovina na Limundu su bile patike, prelepo su izgledale, odlična marka (u prevodu - siguran kvalitet) i odlepio se đon u prvih mesec dana. Što je najgore, neko specijalno punjenje đona pa ni ne mogu kod nas da se poprave. Naravno da nisam ni malo srećan zbog toga ali kakve to veze ima sa prodavcem ? Čovek je sve uradio kako treba u opisu i šta ja sad ima da se bunim ili žalim ? Kupio sam polovno i što reče vaš kupac - a ko mi je kriv. Bez ikakvih loših misli o prodavcu.

Citiraj
@blistok

Divno razmisljate, pozitivno. :)

Ne moze se svima udovoljiti.
To je utopija.

Citiraj
Ne pišem poruke, nakon što pošaljem poruku da sam poslao predmet. Računam, ako ima problema, javiće se kupac sam...
Put večno ide, nikada ne prestaje...

Citiraj
(26.12.2014 17:36)jovanov83 Piše: To je posteno,nisam ni na strani kupca ni na strani prodavca ali ipak mislim da blagu prednost treba dati kupcima samo blagu prednost.Ali netreba ni dozvoliti neko otezavanje i produzavanje rokova.A najvise mi smeta kad mi kupac posalje poruku,ja njemu pozz kako je najlakse da obavimo kupoprodaju, a on meni uplatite na racun u toj i toj banci ni pozz ni zdravo ni da li vam odgovara ovako ili onako nista.Znam da ovo neko shvata kao posao ali treba imati malo i ljudskosti zar ne  ;)   :thumbsup:

Po meni to je već stvar lične kulture. :cool: Prodavac i kupac su po mom mišljenju ravnopravni jer uvek treba biti otvoren za svaki predlog i očas posla se nađe rešenje. :rukovanje: Ne šaljem poruke posle završane transakcije,bilo kao kupac bilo kao prodavac(kao da sam prodao 1000 predmeta),mada sam sa nekim prodavcima već na poznaničko-prijateljskoj komunikaciji.:ziveli:

Ovo sve pod uslovom ako su ljudi-ljudi :thumbsup:

Citiraj
Ja vrlo cesto pitam kupca da li je zadovoljan predmetom. Ponekad kad uletim u frku sa puno prodaja i zaboarvim, ali se trudim da ispostujem celu proceduru.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Mislim da je suvisno pitati nekoga da li je zadovoljan...

Prvo,ako je kupac zadovoljan on ce vas oceniti pozitivnom ocenom...
Drugo,ako nije zadovoljan,kupac ce vam se javiti i izraziti svoje nezadovoljstvo ili vas oceniti negativno (sto neki rade)

To je moje misljenje...Bar ja tako razmisljam...
Ako sam ja kupac,samo ocenim clana Pozitivnom sto znaci da je sve OK...Nema sta da javljam...

Citiraj
(13.01.2015 11:38)EURO Piše: Drugo,ako nije zadovoljan,kupac ce vam se javiti i izraziti svoje nezadovoljstvo ili vas oceniti negativno (sto neki rade)

Ne slazem se, neki kupci ce jednostavno precutati. Nece svaki kupac reci ako je nezadovoljan.

Citiraj
Neki prodavci kažu da im se javi kada predmet stigne i da li je sve ok.
Neki kupci imaju potrebu da iskažu zadovoljstvo predmetom, saradnjom, štaveć.
Ispoštovati oba slučaja, kad su već normalni kultruni ljudi, tako i odgovoriti.
Za ostalo druženje fejs, kafe i sl.

Citiraj
(13.01.2015 17:59)hasegawa Piše: Neki prodavci kažu da im se javi kada predmet stigne i da li je sve ok.
Neki kupci imaju potrebu da iskažu zadovoljstvo predmetom, saradnjom, štaveć.
Ispoštovati oba slučaja, kad su već normalni kultruni ljudi, tako i odgovoriti.
Za ostalo druženje fejs, kafe i sl.
:rukovanje: iskazati malo poštovanja :rukovanje:

Citiraj
Slazem se sa svima ali ipak mislim da je suvisno...
Tome valjda sluze ocene...

Kupim predmet od nekoga i kada mi predmet stigne ako je sve OK dam pozitivnu ocenu i time sam zavrsila a ako nije kao sto je navedeno na aukciji javim prodavcu da bi resili problem...Ako se dogovorimo i resimo problem opet pozitivna ocena a ako prodavac nece da saradjuje onda po pravilima Limunda negativna ocena i kraj...

Sto manje konverzacije to bolje... (ionako ne mogu da postignem da obrisem poruke :) :) :) )
Ako vas neko pljuje,znaci da ste preveliki zalogaj za njega i ne moze da vas proguta.
Najgore je kada je neko glup...Ni to mu ne mozes objasniti.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)