• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako "oceniti" lošu saradnju?
Da pojasnim - mislim na saradnju koja je završena uspešno i nužno sledi pozitivna ocena bilo kupcu ili prodavcu, ali se na primer otegla van rokova, saradnik bio neljubazan i težak za saradnju ili neki drugi razlog. Šta napisati U KOMENTARU OCENE?
Na primer evo moj frišak slučaj (daj Bože da se završi na pozitivnu). Kupio sam predmet na aukciji, kontaktirao odmah, čovek se ne javlja, kontaktirao ja opet pred istek roka on se javio i treći dan mi javio račun. Ja uplatio sledeći dan (dan 4.), prođe još 3 dana - ja pitam kad će poslati. Sutradan UVEČE javlja da taj dan nije stigao (petak - dan 8.) sutra će. Sutra uveče (dan 9.) pitam je li poslao (jeste subota uveče, ali eto - pitam) i odgovor. "Poslao sam u petak"!?!  :bravo:  :facepalm: Ja tražio broj pošiljke (PE je u pitanju) i sad ga nema na Limundu.
I sad - ako stigne predmet... nije to to i rokovi su probijeni krivicom prodavca. Kako da kažem - iz poštovanja prema svim onim profesionalni, ljubaznim, dobrim prodavcima koji se jave odmah i za 2 dana je predmet kod mene nije pošteno ovakvu saradnju komentarisati isto.
Kažem - nije važan ovaj konkretan slučaj nego samo kao ilustracija - verovatno i ostali imaju slična iskustva pa pitam.
KAKO TO KOMENTARIŠETE U KOMENTARU UZ OCENU? Imate li neku foru ili samo "Sve ok", "Pozitivna"?

Citiraj
negde na pocetku rada kafea imali smo slicnu diskusiju u nekoj temi. Clan je dao pozitivnu, ali je komentar bio 'negativan', iz Limundo tima su insistirali da to ispravi. Onda sam ja pitala u temi zasto, pa mi je neko rekao da uz pozitivnu ocenu ne moze da bude komentar u tonu nezadovoljstva.. I meni je to bezveze, pogotovo sto je nedozvoljeno dati negativnu, ako je doslo do saradnje, a npr. probijeni su rokovi.. ja sam za to da, ako vec moramo da damo pozitivnu, imamo pravo da napisemo svoje utiske.. ;)
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
Zbog ukidanja neutralne ocene, ovakvu saradnju tipa tvog ili slicnog slucaja ne ocenim u opste

Pozitivnu ocenu ne mogu da dam iz principa jer nije za pozitivnu, negativnu takodje ne mogu da dam jer je predmet stigao u opisanom stanju, a kasnjenje progledam kroz prste.  Konkretno ti imas pravo cim se rok probije da das negativnu, ali mnogima je glupo da daju kad vide da prodavac ima samo pozitivne ocene recimo.  Posto si uplatio i sve je u procesu koji kasni, ili da sacekas da ti stigne, pa kazes prodavcu, ja nisam ovim probijenim rokovima zadovoljan, trazis neku nadoknadu u zamenu da mu ne das negativnu, ili cutis i trpis pa ocenis pozitivno, ili kao ja , ne ocenis u opste, ali to je zabranjeno raditi.

Nije sve crno i belo, siva zona je na sve strane, i koliko god neko postavljao sine da se ide po njima , iskace se svakodnevno.

Ili se drzi pravilnika, ili oceni onako kako ti mislis da je prikladno, ne znam sta bih ti drugo rekao
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
gde su sad ovi sto podrzavaju ukidanje neutralne ocene ?

znaci pozitivna je i (sedi 1+ ili 2-) :sic po guzi: i 10+++++ :skaceodsrece: ....

Citiraj
Ja sam za vracanje neutralne ocene. To je jos jedan filter u proceni prodavca/kupca.
"I think this is the beginning of a beautiful friendship"

Citiraj
Neutralna je zahvalna za zloupotrebu.

Ima prodavaca koji kao da su zalutali na Limundo... pita se covek ako prodaje, zasto to ne radi priblizno korektno.

Ne mora da trci i salje odmah ali u granicama neke normale... ja sam nedavno cekala na knjigu neku cini mi se, oko 20 dana. Molila prodavca da barem javi sta se desava. U oceni sam napisala da sam cekala malo duze ali se cekanje isplatilo - zahvaljujuci stivu.
Bilo mi zao da mu dam negativnu pa sam napravila neki balans.

Imam slabost prema prodavcima, cini mi se, nikada necu dati negativnu, niti sam dala. Jedino ako platim a prodavac ne posalje.
Ma i tada ako je mala suma... Sem ako ima brdo negativnih pa moja manje vise,... :)

Jako je vazna KOMUNIKACIJA. Ona cesto izostaje sto od strane prodavaca tako i od strane kupaca, sto je apsurdno. A veoma, veoma znaci.

Desi se svakome neplanski problemi, ali to druga strana ne zna.

Ima i kupaca koji iako uplate, nisu za pozitivnu ocenu. horor od saradnje.

Ili uplate van rokova plus horor od saradnje... siv kamion, crvene boje. :)

Sve je do clana - neko ce oprostiti, neko nece. Vecina ih oprasta, ljudi smo. :)

Citiraj
vecinom i ja oprostim ali to je mac sa 2 ostrice evo nedavno me je kupac zavlacio 20 dana i da sam mu negativnu

Citiraj
(28.12.2014 18:48)LiMuBaj Piše: vecinom i ja oprostim ali to je mac sa 2 ostrice evo nedavno me je kupac zavlacio 20 dana i da sam mu negativnu

Ranije da, sada ne bih cekala 20 dana.

Vec kod petog dana ja se naostrim. Ajd, sesti dan moze da prodje. :hihi:

Ako je za moju uplatu neki prodavac cekao 20 dana, neka se slobodno javi.

Doduse, nema ih mnogo.

Evo sada me jedna zena izmaltretirala i jos uvek maltretira spamujuci me sa optuzujucim porukama. Kaze da ne govorim istinu, zapravo lazem da je rok za uplatu 5 dana. (Od nje legla uplata osmi dan) Poziva se na rok za kupoprodaju. Kod mog saveta da se obrati Kupindo timu, cuti.
Sad je izmislila da sam joj javila da je prosao rok za uplatu cetvrtog dana. Danas bas pise. Znaci, folirala se za rokove cim se danas "prebacila" sa osam na pet dana.
Javila je da je uplatila 7. dan. Meni uplata nije prosla, niti je pitala da li je prosla.
Sutradan leze uplata, gotivinski u banci uplaceno, ona odmah salje pitanje - Da li je prosla uplata sa mog racuna? :D I ubedjuje me da je uplatila 7. dan sa njenog racuna...
Da ne duzim, uzasna saradnja.
Opet sam je uputila na Kupindo tim, rado ce joj pomoci oko svih nedoumica. Ali izgleda da nece da se druzi sa korisnickim timom sa Kupinda. :hihi:
Ja sam odmah poslala placen predmet.
I ta saradnja nije za pozitivnu.
Cak joj, po pravilima mogu dati negativnu, bez obzira sto je uplatila i saradnja zavrsena.
To je retkost da cekam 8 dana.

Citiraj
ne moze negativna ako je saradnja na kraju uspesno obavljena

Citiraj
Moze, naravno.

Ako clan, mimo dogovora, nije uplatio u roku, prodavac moze negativno da ga oceni jer nije postupio po pravilima. Ja joj nisam dala odobrenje da uplati posle roka.

Cim sam to gospodji predocila, pocela je drugacije da pise, cak se i izvinila. Velikim slovima. :)

Uz opasku da ce ovu nasu odjednom nepotrebnu prepisku proslediti Limundo timu, da oni procene da li je zasluzila negativnu ocenu. U strahu da ce je dobiti, spominje Limundo tim.

Cak mi je i cestitala Novu godinu.

Zao joj sto se sve tako desilo. ROMAN napisala.

Odjednom drugi ton pisanja. Nije nigde procitala da je rok 5 dana, kaze. A ima 269 jedinstvenih i 1122 ukupno ocena.
I clan je od februara 09.

Mislim da je necu je oceniti negativno, uopste mi se ne ocenjuje ova nazovimo saradnja.

Ne postujem takve clanove i ne prija mi toliko oduzimanje energije i vremena. Mucno mi je to sve.

Ali cu da cutim malo, da se malo misli. Malo, za maltretiranje mene...

Citiraj
rok za placanje je 5 dana od datuma kupovine,
ako je rok prekoracen, to je za negativnu I storniranje,
Ovde je ipak problem sto je Olja.Olja cekala tu uplatu I bila strpljiva....

zbog takvih I slicnih je potrebna neutralna ocena

Propisi ipak kazu sledece za losu saradnju:

Ako si kupac, kupis predmet koji nije u opisanom stanju, reklamiras prodavcu I ako on prihvati reklamaciju ocenjujes ga pozitivno, a u komentaru ne smes reci nista vise od na primer: Predmet reklamiran, prodavac prihvatio reklamaciju...
Ako si prodavac, a dozivis maltretiranja od kupca u bilo kom smislu, a kupac uredno uplati novac, sve sto mozes je da das pozitivnu ocenu I u komentaru da napises: Odlicna saradnja...
Ono sto hocu reci je da trenutna pravila ne dozvoljavaju unosenje negativnih komentara sa pozitivnom ocenom.

Citiraj
Možete i vi kupcu da napišete u komentaru da je postojala reklamacija koja je uvažena.

Ako ne znate šta da napišete kupcu koji je platio i preuzeo predmet, napišite upravo to - "platio i preuzeo".
:lotr:

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
(29.12.2014 12:50)BitterLemon Piše: Требало би предупредити појаву купаца који ће ићи са намером да оштете продавца, и то тако што ће рекламирати производе често, некад и без основе. Размислите о увођењу посебне оцене "рекламација", где би код купца писало "уложио рекламацију" а код продавца "прихватио рекламацију" или "није прихватио рекламацију". Тако би се видели купци који често улажу рекламације, и продавци би ту приступали са посебним опрезом или би их чак стављали на црну листу, такође би се видели и продавци који немају проблем са рекламацијом у односу на оне који имају тај проблем.
Систем оцењивања је рак рана Лимунда, једноставно у ове две оцене не може да стане све, такође - глупо је морање давања позитивне оцене у случајевима када она реално то није.

:thumbsup:
Do kraja života upoznavaću ljude a nikad ih upoznati neću, uvek će me zbunjivati neobjašnjivošću postupaka.

Citiraj
(28.12.2014 17:18)serjoza Piše: ...
Na primer evo moj frišak slučaj (daj Bože da se završi na pozitivnu). Kupio sam predmet na aukciji, kontaktirao odmah, čovek se ne javlja, kontaktirao ja opet pred istek roka on se javio i treći dan mi javio račun. Ja uplatio sledeći dan (dan 4.), prođe još 3 dana - ja pitam kad će poslati. Sutradan UVEČE javlja da taj dan nije stigao (petak - dan 8.) sutra će. Sutra uveče (dan 9.) pitam je li poslao (jeste subota uveče, ali eto - pitam) i odgovor. "Poslao sam u petak"!?!  :bravo:  :facepalm: Ja tražio broj pošiljke (PE je u pitanju) i sad ga nema na Limundu.
...

Moram ovo da podelim sa vama. Naime ja sam pogrešio da je PE u pitanju jer je stručnjak poslao AKS službom iako sam mu u dve odvojene limundo poruke naglasio PE!  :facepalm:  Ja ovih dana leteći - malo tu, amlo van grada - pitanje da li će me kurir nahvatati, a i AKS je na ovu masu predmeta 40 posto skuplji. vidim da će Limundo tim imati posla.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)