• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 2 Glasova - 2.5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
да ли бисте желели да пишете ћирилицом на лимунду?
Интересује ме шта лимундовци мисле о могућности да користе ћирилицу при подизању аукција,што је тренутно немогуће на лимунду

Citiraj
Ma latinica je konza!
Folk is not dead!

Citiraj
Ne bih, ali podrzavam oba pisma.

Citiraj
Totalno mi je sve jedno
koristim elektronski potpis

Citiraj
Може ћирилица,
može i latinica.

Citiraj
Ma ćirilica je puna tih haldejskih crnomagijaških simbola, strah me da pišem njome.
Folk is not dead!

Citiraj
Ziveo Serbian Latin

Citiraj
Ne bi voleo.

Citiraj
Ovde prednost dajem latinici. Jedan od razloga je i taj što ovde ima i ljudi kojima srpski jezik nije maternji i koji loše stoje sa ćirilicom.
Ćirilica je primerenija za malo drukčije sajtove, a na Limundu je najbolje koristiti latinicu, da bi se članovi bolje sporazumeli.

Citiraj
Смешног ли објашњења. Као пишемо латиницом да би странци разумели, јер странци иначе знају српски. Глупост. То је само питање воље и жеље да се то омогући, али када су кључни људи по фирмама и установама људи који се стиде свог порекла они га гуше, између осталог, и језиком, одричући се свог и наслеђа својих предака да би се допали онима који их ионако не воле, не би их волели таман да се сви сагну и окрену гузице.
Наше лепо писмо некима је постало огавно, јер се стиде што су српског порекла, на мајицу са српским орнаментима или заставом имају "бљак" осећај али зато су оне са британским и америчким "ин". Српско = аут, несрпско = ин.
Стидим се саме чињенице да оваква тема и постоји, она довољно говори о нама као народу.

Citiraj
Jao Bitter, ti i tvoje filozofije  :pravi se lud: . Pravis dramu bespotrebno.

Citiraj
(06.06.2015 10:24)BitterLemon Piše: Смешног ли објашњења. Као пишемо латиницом да би странци разумели, јер странци иначе знају српски. Глупост. То је само питање воље и жеље да се то омогући, али када су кључни људи по фирмама и установама људи који се стиде свог порекла они га гуше, између осталог, и језиком, одричући се свог и наслеђа својих предака да би се допали онима који их ионако не воле, не би их волели таман да се сви сагну и окрену гузице.
Наше лепо писмо некима је постало огавно, јер се стиде што су српског порекла, на мајицу са српским орнаментима или заставом имају "бљак" осећај али зато су оне са британским и америчким "ин". Српско = аут, несрпско = ин.
Стидим се саме чињенице да оваква тема и постоји, она довољно говори о нама као народу.

Узе ми реч из уста. Браво БиттерЛемон ( може и ово ћирилицом)

Citiraj
[Slika: 11215175_10207324926223020_3076348837767...e=56208C4D]

Citiraj
Hajde napisi na cirilici www.xerox.com :)

њњњ.политика.цо.зу

;)

Citiraj
Nikako ne bih voleo videti čirilicu na Limundo-Kupindu, jer ni ne znam pročitati ni pisati, a i ceo svet piše latinicom, pa tako i neka ostane.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)