• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontakt i Dogovor Telefonom
nisam video jel ima ova tema pa se izviljavam ako ima

naime cesto me kupci pogotovo novi clanovi zovu na mobilni i tako sve obavimo nisam imao problema do sada ali ako bi ih nekad i bilo ne bih imao nikakav dokaz o dogovoru,mozda nebi kupcima trebalo slati broj telefona uopste ili priznati kontakt telefonom kao merodavan,kako kupcu da objasim da mora poruke(uostalom nije zabranjeno pravilima telefonom) a nikad problem nisam imao

telefonom moze sve da se zavrsi za par minuta a dok ja objasnim kako se pisu poruke i ostalo trajace 3 dana

jedino sto trazim od kupca ako menja neke uslove ili adresu da napise u poruci

imao sam 2-3 kupoprodaje obavljene i bez ikakve komunikacije od strane kupaca ni telefonom ni porukama on uplatio ja poslao , ja ocenio on ocenio i to je to :)

zanimaju me vasa iskustva

Citiraj
Телефон је битан, често реши неки проблем, али често зна и да направи проблем. Ја волим договор путем порука али код личног преузимања без телефона било би оно "ја ћу носити црвени каранфил а ти обуци жуту јакну". :)

Citiraj
Ovo me podseti. Kod ličnog preuzimanja ja obično kažem - prepoznaćete me po tome što sam visok, imam cvikere i jedini na ulici držim u ruci radijator, pekaru... :lol:

Limubaj - sutra duži i ozbiljniji odgovor :)

Citiraj
Broj telefona dajem samo nakon sto mi kupac potvrdi da bira licno preuzimanje.
Neki od razloga zasto ne dajem svoj broj telefona:

-Nema traga o dogovoru, i veoma lako se moze zaraditi negativna ocena bez razloga
-Neki ljudi nemaju kulture pa zovu u sedam ujutru, ja tada spavam
-Umeju i da uplate dopunu ili post net uplatu bez dogovora
-Takodje ne mogu ni da popamtim sta je svaki kupac zahtevao preko telefona, ovako prelistam poruke i sve je tu
-Ulicarska ''kultura'' tokom razgovora me stresira, to mi ne treba
-U zivotu mi nije najbitniji Limundo, pa ako zelim da se odmorim jedan dan od Limunda, a da ne gasim telefon...

Ima jos ponesto, ali ne mogu sada da se setim, uglavnom izbegavam dogovor telefonom.

Citiraj
pa kako da izbegnem vidim clan sa 0 ocena a posle razgovora uplatio nakon 30 minuta , i sad da kazem to sto ste uplatili macku o rep morate i da napisete da ste uplatili,nemam srca spakujem pa posaljem i do sada bez ijednog problema

Citiraj
Они са 0 оцена често зову, јер уколико су нови они ово схватају као сајт огласног карактера. Таква су макар моја искуства. Често се дешавало у телефонским разговорима након аукције и да желе да се цењкају.

Citiraj
(08.03.2015 00:16)LiMuBaj Piše: pa kako da izbegnem vidim clan sa 0 ocena a posle razgovora uplatio nakon 30 minuta , i sad da kazem to sto ste uplatili macku o rep morate i da napisete da ste uplatili,nemam srca spakujem pa posaljem i do sada bez ijednog problema

Ja sam imao dosta problema, zato i izbegavam.

Jos kada sam dosao na Kupindo, doziveo sam pokusaj prevare kada sam hteo da kupim gume. Sreca, samo velika sreca je bila sto nisam bio uskracen za tadasnjih 6000din. Prodavcu je ponistena negativna jer je saradnja ''obavljena'' van ponudjenih opcija. Meni je prodavac dao negativnu jer nisam uplatio. Ponistena je jer smo imali drugaciji dogovor.
Prijavio sam prodavca, ali nisu nista uradili povodom toga, iako sam igrom slucaja nasao decka koga je ovaj prodavac na isti nacin pokusao da prevari, pa sam i to poslao Limundu, ali uzalud.
Preko telefona je bio fin, da se maze na hleb. Potvrdio je da salje Akso-m, ma sve je bilo kao u bajci, a na Kupindu mi isti taj covek daje negativnu. Zbog takvih odvratnih stvorenja, telefon? Neka hvala sto se mene tice.
Inace je slanje odlagao svakog dana, pa mi je slao poruke kako mu je se drug ubio, i kako je na sahrani, i tako neke nebuloze. I na kraju negativna ocena u smislu ''Ma katastrofa, nije hteo da uplati''.
Opet kazem, zbog takvog sljama ne.
A koliko sam video na Limundu dosta njih bas zahteva komunikaciju porukama, verujem iz slicnih razloga.

Citiraj
pa vidite ni je prodavca nikad ne zovem telefonom osim kod licnog preuzimanja,mozda bi nazvao ako vidim da ga nema online a ja kupio nesto na kupindu da mu nebih bezveze dao negativnu

ali kad kupac zove prvi i to uglavnom rade novi clanovi sto kaze bitter oni ovo shvataju kao oglasnik

e sad neki mi traze broj telefona i pre nego sto kupe ili mi posalju podatke za slanje a ja pisem prvo kupite

i tu su muke, 2 puta sam morao naknadno da teram kupca da kupi nakon obavljene kupoprodaje muke (mora da je mislio da nisam normalan sto hocu da platim proviziju pa se pravdam da skupljam pozitivne ocene)...

kupindo hocu orden za to :)

Citiraj
(08.03.2015 02:05)LiMuBaj Piše: i tu su muke, 2 puta sam morao naknadno da teram kupca da kupi nakon obavljene kupoprodaje muke (mora da je mislio da nisam normalan sto hocu da platim proviziju pa se pravdam da skupljam pozitivne ocene)...
kupindo hocu orden za to :)

Mdaa, mislim da si za taj čin zaslužio, po internim LT pravilima, krila ! Orden je malo za to :)

A sada o temi :)
Ako se izuzmu poslednja dva meseca generalno imam jako ispunjen dan i stvarno je problem kada krenu ljudi da zovu telefonom da se dogovore. Bilo je gomila poziva dok vozim, nosim nešto, uhvatio sam malo vremena pa kuliram... Shvatam ljude, zovu u momentima kada njima odgovara ali to ne znači da taj momenat odgovara i meni. Na stranu to što nije baš uvek da mogu da zapišem šta im je bitno pa posle ide nagađanje. To je bio prvobitan razlog zašto sam insistirao na komunikaciji preko limundo poruka.
Kasnije sam shvatio da je za LT jedan od retkih dokaza koji prihvataju upravo ta prepiska pa sam definitivno rešio da komunikacija bude samo preko poruka. Tražio sam da izbace broj telefona iz mojih podataka i sada ću broj da dajem samo kada je lično preuzimanje u pitanju.
Shvatam ja da se novi članovi često ne snalaze odmah sa svim procedurama na Limundu, i to da je brži način dogovora u telefonskom razgovoru nego preko poruka pa čak i da neko hoće da čuje čoveka sa kojim treba da sarađuje da bi stekao unapred neki utisak... Ali i druga strana mora da shvati da i ja imam prava na privatno vreme i da u sistemu kakav je ovde postavljen želim da imam napismeno šta je dogovoreno. Kada smo kod toga i za kupca je bolje kada prepiska postoji jer, u slučaju potrebe, to je dokaz i za njega.
@ Limubaj
Drago mi je što bar neko ovde nije imao bitnijih problema i nadam se da će tako i ostati. No, ja sam davno naučio da je bolje sprečiti nego lečiti :)

Citiraj
Skoro sam trazila od LT da izbrisu moj kontakt telefon.Svakakve dogodovstine sam prezivela zbog telefona.Dolaske na prepad,zvanje u ponoc,zvanje ujutru i to u 6h ujutru vise puta,imam malu decu pa mi je i tesko da se svakog momenta javljam.Imala sma cak i kupca koji me je uredno zvao mesec dana da pricamo o njenim zivotnim problemima..bolestima..ludnica opsta.
Prevagalo je neverovatno neprijatno iskustvo.Zbog kupovine predmeta i probijanja roka dala sam negativnu ocenu.Posle 10 dana od davanja negativne me je zvala supruga od kupca,ona je zaboravila da uplati,on je insistirao da se transakcija obavi,nju posteno izmaltretirao psihicki i fizicki,naravno ja sam za sve to bila kriva.Popila sam grdnju i sta ne sve jos.Tako me je prodrmala da sam jedva spavala nekoliko dana kao da sam ja krivac za veliki problem u porodici koji sam po njenim recima izazvala zbog pisljivih 200 dinara.
Telefon dajem naknadno i iskljucivo samo kad je licno preuzimanje u pitanju.Smatram da mi kao prodavci zaista treba da se zastitimo od svakakvih likova na koje nalecemo.Limundo nam je omogucio opciju da se telefon izbrise iz kontakt poruke a ionako je svaki pisani trag jedini merodavan u bilo kakvom sporu.

Citiraj
Ne znam šta je problem koristiti limundo poruke? Jutros me jedan pacijent zvao u 8 sati, a ja ne znam gde se nalazim, a kamoli šta sam kome prodao.
Folk is not dead!

Citiraj
Ти си добар, мене звао лик у пола један са све "брате" наступом, наравно да сам га отерао у три лепе, после тога ми слао поруке преко Лимунда са све "ви" после сваке треће, као да се ништа није десило. Никад телефоном не зовем људе са којима сарађујем овде, он ми служи да га наденем на адресницу кад шаљем пакет.
Читајући ваша искуства долазим у искушење да и ја избацим телефон, али с обзиром да планирам да будем само купац убудуће онда ми значи да продавац има мој број.

Citiraj
Vala i ja kontam da tražim da se izbaci telefon iz mojih podataka. Doduše - ja koristim staru Nokiju - uveče podešen profil "Spavanje" na kom telefon zvoni samo kad zovu određeni brojevi iz imenika i vremenski se isključuje pola sata posle jutarnjeg alarma. Može Tito da me zove - ne ..bem 2 posto.

Citiraj
Telefon bi trebalo da bude poslednje sredstvo uspostavljanja kontakta - kada ništa drugo ne upali :).
Potrebno je pridržavati se osnovnih pravila lepog ponašanja: zvanje noću, u cik zore, dernjava i sl. stvari su jednostavno nekulturne.
Razmišljamo kako u narednom periodu da najbolje rešimo izazove u vezi sa dostavljanjem broja telefona.

Citiraj
To je jedan od retkih problema oko kojih nema potrebe da razmišljate. Tu već imate rešenje. Obavestite članove kroz neki blog ili mejl da mogu, ako zatraže od vas, da sakriju svoj broj telefona i problem je rešen. Kome tako nešto treba on će to uraditi kome ne treba neće. Ako baš ne želite da vam se oduzima vreme sa tim onda treba da stavite opciju u nalogu kod telefonskog broja - poslati članu broj ili poslati članu "kontakt prelo Limundo poruka". Mi ćemo sami regulisati onda po potrebi.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)