• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izbaciti adrese (i telefone) iz automatskih limundo-poruka?
Kristiolino pile (http://cafe.limundo.com/thread-379-post-...l#pid29588) me je navelo da se zamislim.
Ako kupac moze da dodje prodavcu na vrata sa zaklanim piletom, moze li da dodje i sa necim, hajde da kazemo, mnogo opasnijim?
Ovde ima prodavaca cija roba na Kupindu vredi vise stotina, hiljada evra. Da li je moguce da neko licitira za njihov predmet, ili kupi nesto, samo da bi dobio adresu?
Iskreno da kazem, eto jos jednog razloga zbog kojih bih se, da sam prodavac, osecala vrlo ranjivo ili ugrozeno.
A sigurno ne bih bila jedina, setila sam se da mi je jedan prodavac (muskarac) jos pre nekoliko godina pricao da mu je vrlo neprijatno sto svi vide sta je prodao, i za koliko novca, jer svako vrlo lako moze da dobije njegovu adresu. Vec je imao rdjavih iskustava. (To je bilo u vreme kada su se neki Limundovci borili za brisanje predmeta iz ocena. Jedan od razloga za tu borbu, koji smo izgleda svi zaboravili, bio je i licna bezbednost.)
E sad: Lek za tu bojazan je vrlo jednostavan, a resio bi i Kristioline i Vesiceve “moguce komplikacije” s piletom odnosno gazdaricom: u prvoj poruci NE davati adresu prodavca, vec samo obavestiti kupca da je pobedio/kupio … i uputiti ga na kontakt.
Ne znam da li i prodavci dobijaju adresu kupca, ali ni to nije neophodno.
Ako zele, i ako je potrebno, kupci i prodavci ce razmeniti adrese, brojeve telefona, fotografije dece i unucica, facebook profile, omiljenu muziku i filmove… Kupoprodaja, medjutim, u 90 odsto slucajeva moze da se obavi bez vecine takvih podataka.
U svakom slucaju, ne vidim ama bas nijedan razlog da kupac automatski dobija adresu prodavca. Novac mu nece slati na adresu, zar ne? Mozda mu i za licno preuzimanje nece biti potrebna, jer ce se naci negde drugde.
U vreme kada je kontrola uclanjivanja u Limundo blago receno slaba - jer tako nalazu propisi o privatnosti - neophodno je povesti malo vise racuna i o bezbednosti clanova.
Na kraju krajeva, valjda i oni imaju pravo na privatnost, odnosno da sami odredjuju stepen te privatnosti.
Izvinite sto sam bila tako opsirna, nastojala sam da predlog bude razumljiv.
Volela bih, inace, da stavimo ovo pitanje i u anketu.
Dakle, da li zelite da se iz automatske poruke po zavrsetku aukcije brise Vasa adresa (mozda i broj telefona).
Hvala :)

Citiraj
Moram ovaj predlog da podrzim.
Nazalost u poslednje vreme nemam ja , licno, lepog iskustva sa podacima i konkretno zloupotrebnom podataka koji se dobijaju od Limundo tima, pa bi neka zastita bila nuzno potrebna.

Citiraj
To je jednostavno..samo se ubaci opcija: "bezbedna dostava" i angažuje neka neutralna sekuriti agencija koja će jedina da ima informaciju o podacima prodavca. Mana je u tome što bi za samo jednom nošene gaće od 10 dinara dostava bila stotinak evrića....

Citiraj
i stigne mi paket a ja neznam ko mi je poslao jer nemam podatke prodavca ?

ko zeli apsolutnu privatnost uvek moze da ode u manastir ili pustinju ili da unajmi telohranitelja ako ima veliku vrednost u robi a plasi se za svoju bezbednost

jednostavno nije primenjivo u praksi , cak da se i angazuje neka neutralna sekurity agencija opet bi oni znali vase podatke i mogli bi da vas opljackaju...

ko izabere da nesto javno radi izabrao je na ustrb svoje privatnosti

Citiraj
И ко изађе из куће је у ризику, јер неко може видети кад се враћа кући где улази. А и ако не излазиш из куће може бити ризично, јер ће неко помислити да нешто много вредно чуваш. Кад погледаш кроз прозор зна бити опасно јер те може погодити залутали метак. У банци је исто опасно јер може неко по изласку да те опљачка. Ако идеш ноћу мрачном улицом може неко да те силује или убије, а ако заспиш може се десити да се не пробудиш...

Citiraj
Možda je i bolje da se nezna bar kad su u pitanju gaće a što se manastira tiče tamo već postoji privatnost...kad dođe na tebe red (nemislim konkretno na tebe), da ideš u bure neznaš od koga si dobio poklon.. :rolf:

Citiraj
Ja sada i ne vidim neku narocitu korist sto mi stize adresa kupca, kada mi se 100 puta desava da traze slanje na sasvim druge podatke. Mislim da je to mnogo glupo reseno, jer desava mi se da cutolozi uplate i cute, a ja ni da saljem, ni da cekam.
U prvoj poruci uvek napomenem da mi kazu ako saljem na drugu adresu, ali odgovor retko dobijem.

Citiraj
Deluješ zastrašujuće pa im je prpa da ti se obrate.

Citiraj
(26.03.2015 20:02)Vesic1 Piše: Ja sada i ne vidim neku narocitu korist sto mi stize adresa kupca, kada mi se 100 puta desava da traze slanje na sasvim druge podatke. Mislim da je to mnogo glupo reseno, jer desava mi se da cutolozi uplate i cute, a ja ni da saljem, ni da cekam.
U prvoj poruci uvek napomenem da mi kazu ako saljem na drugu adresu, ali odgovor retko dobijem.

E vala zbog ovoga sam i ja za ovaj predlog. More ima da gukneš hteo - ne hteo.  :lol:

Citiraj
@LiMuBaj "i stigne mi paket a ja neznam ko mi je poslao jer nemam podatke prodavca ? "
Predlog se odnosi iskljucivo na prvu, automatsku poruku, koju salje Limundo. Ne na komunikaciju medju clanovima. Dakle, u prvoj poruci clan dobija samo mogucnost za kontakt preko Limundo-poruka, a kasnije razmenjuje sve podatke koje zeli sa kupcem odnosno prodavcem.
@Bitter Nije primenjivo. Zamisli situaciju, neko ti zvekne 100.000 za HD od 500 dinara samo da bi dobio tvoju adresu. Nikada se ne javi. Zasto da ima tvoju adresu?

Citiraj
@Jugana

Ako ce neko da te trazi, nece da te trazi preko Limunda, ima mnogo laksih nacina za to :)

Citiraj
(26.03.2015 20:45)Vesic1 Piše: @Jugana

Ako ce neko da te trazi, nece da te trazi preko Limunda, ima mnogo laksih nacina za to :)

Mene nece da trazi, ja ne prodajem, tebe ce :) Preko gazdarice :D

Citiraj

Pa i nema ako prodaješ skupocene računare samo na Limundu pod nikom koji nije tvoje ime i prezime, ali na stranu sad to.
Ovo sam 'teo da kažem - može se u Pošti uzeti poštanski fah kao način obezbeđenja. Evo šta kaže na sajtu Pošte:
"Koja je procedura za otvaranje poštanskog pregratka (faha) i koliko košta korišćenje ove usluge?
U poštama koje imaju poštanske pregratke (fahove), fizička i pravna lica mogu otvoriti poštanski pregradak (fah). U pošti se popunjava odgovarajući obrazac – zahtev za otvaranje faha, a korišćenje faha je besplatno, ukoliko nadležni u pošti, nakon perioda sagledavanja priliva pošiljaka za tog korisnika, procene da je zahtev za otvaranje poštanskog pregratka opravdan. Od dokumenata, prilikom podnošenja zahteva za otvaranje faha, fizičkom licu neophodna je lična karta a predstavniku pravnog lica, pečat firme i punomoćje. "

Citiraj
(26.03.2015 20:47)serjoza Piše:

Pa i nema ako prodaješ skupocene računare samo na Limundu pod nikom koji nije tvoje ime i prezime, ali na stranu sad to.
Ovo sam 'teo da kažem - može se u Pošti uzeti poštanski fah kao način obezbeđenja. Evo šta kaže na sajtu Pošte:
"Koja je procedura za otvaranje poštanskog pregratka (faha) i koliko košta korišćenje ove usluge?
U poštama koje imaju poštanske pregratke (fahove), fizička i pravna lica mogu otvoriti poštanski pregradak (fah). U pošti se popunjava odgovarajući obrazac – zahtev za otvaranje faha, a korišćenje faha je besplatno, ukoliko nadležni u pošti, nakon perioda sagledavanja priliva pošiljaka za tog korisnika, procene da je zahtev za otvaranje poštanskog pregratka opravdan. Od dokumenata, prilikom podnošenja zahteva za otvaranje faha, fizičkom licu neophodna je lična karta a predstavniku pravnog lica, pečat firme i punomoćje. "

Cekaj, bre, Serjoza, pa je l' lakse ici i uzimati postanski fah, nego izbaciti adresu iz prve poruke? Pretty please?

Citiraj
(26.03.2015 20:50)jugana Piše:
(26.03.2015 20:47)serjoza Piše:

Cekaj, bre, Serjoza, pa je l' lakse ici i uzimati postanski fah, nego izbaciti adresu iz prve poruke? Pretty please?

Ma ne sporim ja tvoju ideju - meni se u krajnjoj liniji dopada, nego samo navodim primer za zaštitu koju čovek može koristiti kad se to nikad ne usvoji. :hihi:

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)