• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prodavcevo povlacenje negativne
Pozdrav svima. Ovo vec prevazilazi moje zivce, pa sam odlucio da pokrenem ovu temu:

Ja sam prodavac sa oko 2500 pozitivnih ocena. Imam dve negativne koje sam dobio u prvih 2 meseca limundo prodaje, jer nisam razumeo sistem. Sada sam prodavac koji ce po svaku cenu da izadje kupcima u susret, da prihvati reklamacije, da se dogovori sve sa svima, jer da se ne lazemo, sa negativnim ocenama ne moze da se prodaje lepo.

Vec 15ti put dolazim u situaciju da dobijam negativne, od ljudi koji pritom nemaju nikakav limundo promet, ili su novajlije, ili nit kupuju nit prodaju, imaju 10-70 ocena eto tako, kupili nesto jednom u 3 meseca za 6-7 godina

SVE do jedne su nebulozne negativne, sve do jedne je limundo tim povukao, kada se doslo do istine, ko je tu koga sta i kako.

U medjuvremenu, bez obzira na cinjenicu da limundo tim reaguje u pravovremenom roku, meni ta jedna negativna uvek "prenoci" a svaki dan imam aukcije koje mi se zavrsavaju.

dakle, zbog obesnih ljudi, i po pravilu UVEK zbog ljudi koji daju negativnu pre ikakvog pokusaja kontakta i dogovora sa prodavcem, odnosno samnom, ko je na gubitku:

1. ja, jer mi taj dan strci ta negativna, a iz iskustva vam govorim da je dzaba i milion pozitivnih, jer se neki uvate za jednu negativnu i gledaju te kao hitlera

2. Limundo - jer su mu manje provizije, i izmedju ostalog jedan uspesan prodavac se blati, i dzaba 4 godine lepe prodaje, dok ti u poslednjim ocenama stoji nebulozna negativna

3. kupci - jer ce propustiti neki predmet, samo zato sto ce pomisliti nesto pogresno

Moj predlog je da se uvede mogucnost "zamrzavanja" negativne, dok limundo tim ne proceni da je ona zaista potrebna. Ovo je opcija koja MORA da se uvede, jer je sve vise kupaca koji su krajnje bezobrazni i ne tolerisu prodavca ni malo. A ovo posebno mogu da potvrde mass-prodavci kao sto sam ja, znam da vas ima

konkretno koja je situacija:

devojka je osvojila od mene neke cipele. napisala mi u poruci:

"ja nemam vas broj, da bih vas zvala dajte mi broj"

meni inace pise da KONTAKT IDE ISKLJUCIVO PREKO LIMUNDO PORUKA

- na opisu profila
- u uslovima prodaje
- nema telefona u podatcima koje kupac dobija

dakle, ja joj napisem - molim vas procitajte uslove prodaje.

devojka ne odgovori. negde daleko posle roka za kupoprodaju, devojka se zapravo javlja -

posaljite pouzecem

ja posaljem

mesec dana (knap kad treba da se oceni)

"Nit mi odgovara na poruke, nit se javlja, nit mi je poslao, negativna"

Molio bih da razmislite o ovoj opciji. Meni svi zivci popucaju kad se nesto ovako desi, i mnogo bi mi kao mass-prodavcu znacilo da mogu da zamrznem ocenu dok je zaista ne zasluzim da mi stoji negativna, ako tako proceni limundo tim. ta opcija postoji na nekim stranim sajtovima, bio bi red da bar mi koji imamo preko 500 prodaja dobijemo tu opciju.

Citiraj
Ја бих увео ту опцију само за продавце који немају ниједну негативну.

Citiraj
Ideja je vec izneta u Cafeu - za svaku negativnu ocenu.
Ne vidim razlog zasto bi vazila samo za prodavce, a pogotovu samo za one sa 500+ ocena. Pravilo bi moralo da vazi za sve Limundovce.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
(26.03.2015 22:54)Igoritza Piše: ...
Moj predlog je da se uvede mogucnost "zamrzavanja" negativne, dok limundo tim ne proceni da je ona zaista potrebna. Ovo je opcija koja MORA da se uvede, jer je sve vise kupaca koji su krajnje bezobrazni i ne tolerisu prodavca ni malo. A ovo posebno mogu da potvrde mass-prodavci kao sto sam ja, znam da vas ima
...

Da li predlažeš da svaku negativnu ocenu Limundo mora da razmotri pre nego što bude vidljiva na profilu člana?

Citiraj
Citat:Ja sam prodavac sa oko 2500 pozitivnih ocena. Imam dve negativne koje sam dobio u prvih 2 meseca limundo prodaje, jer nisam razumeo sistem. Sada sam prodavac koji ce po svaku cenu da izadje kupcima u susret, da prihvati reklamacije, da se dogovori sve sa svima, jer da se ne lazemo, sa negativnim ocenama ne moze da se prodaje lepo.

Ja još uvek nosim patike koje sam kupio od tebe pretprošle godine.  Thumbs up

Naime ja sam imao malo drugačiju situaciju, član je kupio od mene predmet i odustao od kupovine jer nije hteo da je obavimo po pravilima koje sam naznačio u opisu aukcije, ja mu normalno dam negativnu i posle toga mene kontaktira LT i kaže da se kupac predomislio i da sad hoće da obavimo kupoprodaju (a prethodno su mu izbrisali negativnu ocenu). Ja naravno odbijem dalju saradnju sa tim pacijentom i na kraju mi on mrtav ladan zalepi negativnu, posle sam morao da cimam ove iz LT da mi to obrišu..
Folk is not dead!

Citiraj
@igoritza
A zasto si ti kupcu dao osvetnicku negativnu ocenu? Ako sam dobro razumela, ti si predmet poslao sa otkupninom a ona je preuzela? Koji je razlog sto si ti njoj dao negativnu, osim da joj se revansiras?

Citiraj
(26.03.2015 23:09)sasacv68 Piše: Ideja je vec izneta u Cafeu - za svaku negativnu ocenu.
Ne vidim razlog zasto bi vazila samo za prodavce, a pogotovu samo za one sa 500+ ocena. Pravilo bi moralo da vazi za sve Limundovce.

http://cafe.limundo.com/thread-71-post-4...na#pid4937
(12.12.2014 22:05)sasacv68 Piše: Limundo treba nekako da osmisli da se ovakve negativne ocene - ne objavljuju javno odmah.
Predpodstavljam i nesumljam da je Vesic1 potpuno ispravan u ovoj situaciji - tako da  ovako date (osvetnicke) ocene narusavaju trenutnu  reputaciju, a verovatno i prodaju Limundovca.
Trebalo bi da je vidi neko vreme, iskljucivo clan kome je data takva ocena, kako bi mogao da se zali LT, pa ako je zalba neosnovana - tek onda bi trebalo da takva ocena bude i javna.

U principu bi moglo da vazi za bilo koju negativnu ocenu - recimo 24 h da je ocena vidljiva samo onome kome je dodeljena - cisto da se okonca eventualni postupak ponistenja ocene ukoliko je neopravdana.

@Igoritza
Dakle, tako nesto bi moralo da vazi i za kupce i bez ogranicenja vezanog za broj ocena.
Po komentaru negativne ocene koju ste vi dali tom clanu:

˝ZA IZBEGAVANJE - morao sam da molim da mi odgovori na poruke, iako je kao kupac u obavezi da se PRVA javi, kad se konacno javila, ja joj posaljem, i onda mi posle mesec udari negativnu ? sacuvaj boze˝

se takodje, gledano sa strane, moze zakljuciti da je i vasa ocena neopravdana - jer nije tacno da kupac ima obavezu da se prvi javi.
Pravilnikom je predvidjeno samo to da je rok za kontakt 2 dana, a ne i to ko prvi treba da se javi.
Koja je vasa DUZiNA GAZiSTA? By sasacv68

Citiraj
Malo sam zavirio u ocene pa sam nasao sledece:
(26.03.2015 22:54)Igoritza Piše: ZA IZBEGAVANJE - morao sam da molim da mi odgovori na poruke, iako je kao kupac u obavezi da se PRVA javi, kad se konacno javila, ja joj posaljem, i onda mi posle mesec udari negativnu ? sacuvaj boze

Koliko sam ja upucen, ovo pravilo odavno ne vazi.

Inace sto se predloga tice, predlagano je vise puta, i podrzavam u potpunosti Thumbs up

Citiraj
to pravilo je uvedeno poslednjim pravilnikom koji sam ja citao, i koje mi je poslato u inbox. na kraju krajeva i ima smisla - jel ja kao prodavac trebam da jurim kupce koji su svesno kliknuli na "kupi" .. ? Osim ovih sto na vratima stanova i kuca prodaju aparate za pritisak i filtere za vodu od po par hiljada evra, gde jos ima to da prodavac zove/ide kod/kontaktira kupca prvi .. ? Na kraju krajeva ja kad kupim nesto, svesno sam kliknuo na to, i momentalno saljem poruku prodavcu: care, salji ovde i onde, podatci ovi oni, pozdrav. Ne-javljanje kupca ja licno smatram kao problem u startu, cemu pobeda na aukciji bez inicijative da je i ostvaris .. ?

@the_quince - silno gresis. Postoji osvetnicka negativna, a postoji i vaspitna. Ljudi koji bez ikakve namere da PRVO rese spor sa clanom, i dele negativne ko bombone, trebaju da shvate tezinu i odgovornost ocenjivanja. to je moj stav i stojim iza toga.

Imam preko 30 prodatih artikala do sada, koje je neko "vratio na reklamaciju" a slagao za stanje predmeta - jednostavno mu se nije svideo predmet uzivo, ili je nepromisljeno kupio, pa ja pokrivam dve postarine, itd. Ja cak i u toj situaciji ne dajem negativnu, iako bi po svoj logici stvari trebao, jer je ovo internet prodaja, i tolerisem zelju ljudi da kupe tacno ono sto su hteli. To sto neko oce da 500 dinara da kupi nov Gucci sako, i da mu bude kao iz prodavnice i maksimalno se razocara sto tako nije na kraju ispalo, to je vec sociologija i psihologija kojima trebaju da se bave doktori nauka.

@serjoza - samo one koje clanovi zahtevaju da se razmotre. A to je vec sad praksa. rok "zamrzavanja" ne bi bio duzi od recimo 48 sati i ocena koju clan ne zeli da povuce, ili da ospori, bi se pojavila svakako.

elem, nisam ni video poruku od postara, koji mi je inace komsija (predgradje) a to je da imam vracena dva paketa, na otkupnine .. sutra cu poslati LT-u adresnicu, jer sam poprilicno siguran da je gospodjica odbila da preuzme paket, a da nije ni povezala o cemu se radi ili otisla do sanduceta da vidi izvestaj.

Citiraj
Voleo bih da mi nadjes gde to pise u pravilniku da je kupac duzan da se javi prvi?

Jeste logicno da se kupac prvi javi, ali ja ne vidoh gde to pise.

Citiraj
Све што се не напише после прави проблеме, јер сви тумаче по жељи. Логично је да се купац први јави, а да ли негде пише - не пише. Једно време је писало и није било проблема по том питању, онда су склонили и ти проблеми су се појавили. Мени није проблем да пре истека другог дана питам купца које су му намере, али верујем да онима који продају десетине и стотине предмета то може бити проблем.

Citiraj
cudne se stvari desavaju

ranije sam citao da je kupac obavezan da se javi prvi jer je u trenutku kupovine online ( makar na kupindu )

mada se ja javim javio se on ili ne , sad citam na blogu da nije precizirano ko se prvi javlja

u sustini to nije ni bitno jer ko se nejavi negativna bio to kupac ili prodavac

cesto vidimo da se u praksi desava da jedno citamo u pravilniku i blogu Limunda a da se nekad u praksi skroz suprotno radi ( za to jedino mogu da krivim limundo )

kako moze da se brise negativna kupcu ako je dobio po propisima ako nije kontaktirao prodavca i sanjim pokusao da izgladi situaciju ? znaci puno ima razlike koji clan lt-a ce se u tom momentu angazovati (moguce da 2 clana lt-a donesu skroz suprotne odluke o istom problemu )

ponekad pomislim da neke stvari namerno nisu precizirane bas da bi se moglo odlucivati ad hok i onda dolazi do nezadovoljstva clanova

mozda nije losa ideja da se svaka negativna ocena pre nego sto bude vidljiva prvo razmotri ali dali lt zato ima resursa to je pitanje a otezavajuca okolnost sto se pruza veci vremenski okvir za prevarante ( dok se negativne ne provere )

Citiraj
Mozda bi bilo dobro da bude malo strozija kazna za ove sto daju osvetnicke negativne.

Citiraj
Nisam ranije video ovaj predlog ali mislim da je baš dobar. No, ja sam najviše za Sašinu varijantu - primeniti to pravilo prema svima. Kao što se vidi iz primera koji je dao Igoritza i prodavci znaju da daju osvetničke ocene.
@Igoritza - Poštujem broj i kvalitet vaših ocena (znam koliko je teško doći do toga) ali vaspitne mere ovde treba da sprovodi LT a ne mi. Negativna će biti opravdana samo u slučaju da se potvrdi da nije preuzela paket ili da je preuzela pa lagala o tome a ne zato što je dala negativnu. U tom slučaju bi LT trebao stvarno da preuzme prave vaspitne mere.

Mislim da je ideja dobra jer bi na najbolji način rešila trenutni vakum u shvatanju pravilnika ne samo kod članova već i kod LT. Na taj način bi ocena bila vidljiva tek kada stvarno postoje opravdani razlozi za to. LT ne bi bio više zauzet nego sada jer onaj ko će da se buni zbog ocene to će uraditi u svakom slučaju.
1. Negativna je vidljiva prvih 24 sata samo članu koji je dobio i onome ko je dao. To je period u kome treba da se uloži reklamacija na ocenu. Ako se ne uloži reklamacija automatski postaje vidljiva.
2. Ako se uloži reklamacija na ocenu onda bi trebao da postoji period od nedelju dana u kome admini mogu da je i dalje drže nevidljivom dok se ne reši spor. Za jednostavne slučajeve (prekoračenje roka, odustajanje...) je u suštini dovoljno i onih 24 sata ali za reklamacije na predmet ipak treba neko vreme da se spor završi pa tek onda mogu i ocene biti podeljene.
3. Stavka 2 se normalno ne odnosi na, retke, ali postojeće slučajeve kada neko u kratkom roku (dan-dva) dobije negativne od više članova zbog istog razloga. To je već znak da i ostali kupci/prodavci treba što pre da budu upozoreni na problem.

Kada sam već kod ocena... Kao osvetničku bi trebalo tretirati svaku negativnu koja je data posle 20-og dana od završetka aukcije u slučaju da nije bilo reklamacije. Po formuli 2+3 + 15 dana za reklamaciju = 20. Kada istekne rok za reklamaciju onda više ne bi smelo da bude negativnih.

Citiraj
O, kako su me neki pogresno skapirali.

Nisam ja nikome dao osvetnicku ocenu. Imam u posti 3 paketa koji su ispod 300 dinara otkupnine - nisu preuzeti i vraceni su mi. NIJEDAN ne planiram da uzmem nazad. nesto sto sam trebao prodati za <300 din sada trebam da placam 520 dinara zbog povracene postarine ? Em ocigledno predmeti ne vrede, em ih vise necu prodavati, em mi ocigledno ne trebaju i ovo je, sa ova tri paketa, do sad otprilike 20 i kusur paket koji sam poklonio posti srbije. Ja sam svakako u minusu za te iznose, plus limundo provizije, a to je sasvim dovoljan razlog da neko dobije negativnu.

a ako me pitate kako to sam nisam zakljucio, odnosno shvatio da mi otkupnine ni nema ? krenite da prodajete 40 stvari nedeljno pa mi se javite da podelimo iskustva sa vodjenjem evidencije (cast izuzetcima odnosno onima u istoj situaciji)

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)