• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
neverovatan odgovor LT-a na molbu za dozvoljeni minus
Ja sam prodavac koji kaci oko 30-40 aukcija nedeljno, i prodavac koji NIKAD nije ostavio racun u minusu duze od 2 dana jer POSTAVLJAM AUKCIJE (logicno, dalje ide objasnjenje sto se derem sa CAPS slovima)

pitam ja tako LT da mi odobre minus na racunu, jer je danas u posti ceo sastav drugog svetskog rata cekao penziju i nisam mogao da dodjem na salter a e-bank komercijalne je odbijao da se uloguje "zbog kvara" i vec spremio slike i sve, da postavljam, kad stize odgovor:

Citat:Zdravo Igore,

Hvala na poruci koju ste nam poslali!
Nažalost nismo u mogućnosti da vam povećamo dozvoljni minus,
budući da ste to pravo od početka godine već iskoristili tri puta.

Hvala na razumevanju.

Srdačan pozdrav,
Limundo tim

Dakle, molba redovnog prodavca, koji svake nedelje uplacuje 1000-1500 din na limundo racun vise ne spada u molbu de-fakto, vec je u pitanju "pravilima regulisano pravo" da zamolim 3 puta godisnje za dozv. minus .. ?

Molio bih, kognitivno i smisleno da mi se objasni KOJI GENIJE je smislio ovu "praksu" i kako ovo ikome ide u korist, na bilo koji nacin, i sta ovo pravilo postize ?

dakle, ne 3 puta, vec 50 puta godisnje bih pitao da mi se dozvoli minus - nije ovo svajcarska, ovo je srbija.

Limundo proviziju za prodate stvari uzima MOMENTALNO po zavrsetku aukcije, realnost je da te pare ja kao prodavac mogu da cekam i tri nedelje.

dakle Limundo koji je svoj deo posla naplatio ODMA, zasnovano na predmetu koji JA PRODAJEM, NA NJIHOVOM SAJTU, i naplaticu ga TEK KASNIJE, odbija da mi omoguci PRIVILEGIJU da postavim nove aukcije, iako svakog meseca dam u proseku 5-7 hiljada na Limundo racun i postavljam aukcije svakodnevno ... ?

Ako je ovo neki menadzer, ili direktor, ili ko god, molim vas objasnite mu da ovo "pravilo" odnosno "moje pravo da pitam za dozv minus 3 puta godisnje" je nesto najbesmislenije u istoriji poslovanja. I molim vas da mi odgovorite, ako se ne slazete da NIKAKVOG SMISLA nema, kome i kako ide u korist da mi se ne odobri da postavim aukcije, iako to radim u nizu, konstantno, vec 4 godine, bez ikakvih problema do sad .. ?

hvala u napred, na odgovoru.

Citiraj
od kad i gde je to penzija 21. u mesecu ?
I<3Plazma

Citiraj
Posto je ovo Srbija a ne Svajcarska, ovo mi sve lici na ono, "Dodjem ti".
Ja nisam ni znao da je moguce povecati dozvoljeni minus.
Jesu li to neki "Ravnopravniji" u ravnopravnosti.

Citiraj
magruba: u posti u zelezniku, red ume da bude od nula ljudi, do preko 100 ljudi koji cekaju i napolju, bez obzira na dan u mesecu, to nije poenta teme

nesa-s: druze, ni ja nisam znao, dok nisam prvi put zamolio limundo da mi izadju u susret kada mi se prvi put omaklo da ne uplatim. Hiljadu i jedan razlog je zasto to moze da se desi: nemanje novaca, nefukcionalni e-bank, red u posti, zatvorene poste (meni se jednom desilo da nisam uplatio jer je na Umci bio pokusaj pljacke) itd

poenta je da ja uvek uplatim, i na osnovu toga da mi je uplata Limundo racuna na mesecnom nivou, podosta poveci iznos, smatram da sam itekako privilegovan da mi se izadje u susret, jer je poenta da na kraju eventualno svi dobiju - ja pare, kupci svoje predmete, limundo svoju proviziju. Ne dozvoliti mi da postavim aukcije je secenje grane od Limunda na kojoj sedimo ja, kupac i Limundo. Nikakve logike nema. A ponavljam - hiljadu jedan razlog je zasto eventualno nisam uplatio.

Citiraj
Stalno cimanje Limundo tima da privremeno povecaju dozvoljen minus nije nikakvo resenje. Time se samo trenutno problem resava. Trajno resenje bi bilo da se svim clanovima sa dugim Limundo stazom i velikim brojem prodatih predmeta odobri malo veci dozvoljeni minus.

Citiraj
Sve je to lepo, evo konkretnog primera koji su oni licemeri. Hoce ljudi da "izjednace praksu" sa vracanjem provizije na limundu i kupindu, kad se pomene neki clan u negativnom kontekstu, dobijas odgovor svi clanovi su "isti" i "jednaki" . A i te kako nisu, jer ne bi imali zasticene clanove tipa ujcemika koji im obrce pare, a sa druge strane brisu mu se desetine negativnih,forumi puni nekih njegoviu prevara, i onda odjenom zabranjen pristup.
Limundo je od pruzaoca usluga oglasavanja sve vise poceo da lici na tajkuna i politicara, prica se jedno radi se drugo, na svakom koraku neki niski potezi praceni cedjenjem svakog dinara.
I te kako se vide ti dvostruki arsini na svakom koraku

Nemam nista protiv tebe i pozajmica, ovo je na njihov racun, kafana placa

Ps. A sto se tice minusa, vise ni ne znam koliki je jer ne mogu ljudi da se dogovore sta hoce, prvo 50, pa ukinuli, pa vratili, pa valjda smanjili , necu ni da se zamaram
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
Oni su sa svoje strane za to omogucili sms dopunu. Preskupo, ali da izbegnu cimanje. Pravo resenje je e-banking

Citiraj
Nema je vise ako sam ispratio update dnevnih vesti
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
Iskren da budem, ne razumem ogorcenost postavljaca teme? Bio sam i ja takav prodavac ovde, ali sam svoje "obaveze" prema Limundu ispunjavao na vreme, a ako nisam dobro proracunao stanje svoga kredita, sacekao bih sa postavljanjem predmeta, dok ne izmirim dug. Ti se sa punim pravom na njih ljutis jer ti jednom mesecno izlaze u susret i, mimo pravila, povecavaju dozvoljeni minus, kako bi postavio nove predmete. Zasto ne uplatis 5000 din umesto 1500 din? Zamisli 650.000 clanova koji mogu da traze takav ili slican ustupak od LT. Neka svako trazi samo 10 dinara povecanja minusa. Razumem da je to samo virtuelni novac, da ces ti to cim prodju guzve uplatiti, ali otvotiti temu zbog toga? Zasto nisi otvorio temu kada su ti prvi put u januaru izasli u susret, pa onda u februaru, ili u martu, da ih pohvalis kako su sirokog srca?
Mislim da je to ono: das mu prst a on hoce celu saku. Angel

Citiraj
naslov teme je kao naslovi u tabloidima
"Neverovatno...", a kad pocnes citati, nema nigde od neverovatno.
Mislim, razumem sve, ja sam vec dva puta koristio tu mogucnost. Znaci nekad kod izmena ukoliko su hitne, a vikend I sl.
LT treba kritikovati za neke druge vaznije stvari.

Citiraj
(22.04.2015 10:37)goran2485 Piše: Mislim da je to ono: das mu prst a on hoce celu saku.  Angel

Bas to. 
Kada ta opcija ne bi postojala, retko ko bi se bunio. 
Ovako su dozvolili tri puta godisnje, sto je skroz ok sa njihove strane,a neko se sada buni jer hoce 50 puta godisnje, ma daj. 

Citiraj
(22.04.2015 11:16)Vesic1 Piše:
(22.04.2015 10:37)goran2485 Piše: Mislim da je to ono: das mu prst a on hoce celu saku.  Angel

Bas to. 
Kada ta opcija ne bi postojala, retko ko bi se bunio. 
Ovako su dozvolili tri puta godisnje, sto je skroz ok sa njihove strane,a neko se sada buni jer hoce 50 puta godisnje, ma daj. 

Jebote, pa ja i ne znam za to. Kako to fercera, koji je mehanizam?

Citiraj
Ne znam ni ja tacno, nisam koristio, ali vidim da je kolega napisao da je dozvoljeno tri puta godisnje, a on bi zeleo 50 puta.

Citiraj
@Igoritza - Pre svega da pohvalim vaše dosadašnje saradnje preko Limunda i Kupinda, vidim da imate jako puno lepih ocena što je za svaku pohvalu.
Svakom korisniku sajta je omogućen dozvoljeni minus od 20 dinara.

Razumemo da se ponekad dešava da zbog vikenda i sl. članovi ne stignu da dopune svoj račun i tada na molbu članova uvek gledamo da izađemo u susret koliko je moguče, kao što smo i vama u ovim prilikama uradili.
Tada ujedno i predložimo članovima da, ukoliko se aktivno bave prodajom, naredni put dopune račun za nešto veći iznos pred vikend kako bi izbegli slične probleme.
Konkretno u vašem slučaju, dozvoljeni minus vam je od početka godine povećan 5 puta i ovo je bilo šesti put da ste nam se obratili po istom pitanju.
Verujemo da se kao aktivan prodavac možete bolje organizovati i tako ipak prilagoditi da do ovakvih situacija ne dolazi.

Citiraj
Слажем се у потпуности са Елитом око овога. Још кад би се Лимундо организовао тако да провизију за покретање код неуспелих аукција наплати од купаца, то јест оних који су штету учинили онда бих још више разумео тај аргумент. Па онда да они не могу да купују док не намире минус. Зар не?

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)