• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbolji tajming za postavljanje aukcije
Pozdrav Limundovci,

Prvi put sam ovde, i zanima me da li postoji neka statistika koja se bavila analizom najbolje tajminga postavljanja aukcije, tj najboljeg odabira kada ce se aukcija zavrsiti?? Mozda cak za odredjene oblasti ili bar generalno za sve?
I koja su vasa iskustva?

Citiraj
Prvo greška Smile ajd nov si postavio si temu u Kupindo forumu a obračaš se Limundu.
Meni kao večinskom kupcu je sve jedno kad aukcija završava ako slučajno završava 3 sata ujutru naravno da neću licitirati nego mirno spavati jer će biti još predmeta na prodaju u normalno vreme to jest dok je svetlo napolju

Citiraj
To je vrlo doskutabilno jer ima clanova kojima se nesto svidi sat vremena pre kraja aukcije, a ima i onih koji pregledaju odma nakon sto prodavac postavi pa stavi u listu zelja na razmatratanje. Ima clanova koji licitiraju i posle ponoci ako im to nesto treba, tako da nema pravila.

Citiraj
nije GoranKliska jedini koji kaze aukcija za predmet koji se prodaje na Kupindu... ko zna....???

Citiraj
Okej, nisam ni ocekivao konkretan i 100% tacan odgovor, i zao mi je sto sam pogresio forum.
Ali valjalo bi uraditi neku statistiku. Ja sam mislio da najbolje idu predmeti cije aukcije se zavrsavaju od 10-12 uvece. Medjutim cini mi se da to nije tacno.

Citiraj
Niste pogrešili forum, pogrešili ste pristup. Ovde je već napisano mnogo toga oko raznih dilema i problema vezanih za Limundo samo treba malo da pretražite, pročitate pa ako vam i dalje treba pomoć oko nečeg onda da pitate u odgovarajućoj temi. Uvek će se naći neko da odgovori. No, malo je postalo preterano da svako, bez ikakvog čitanja dotada napisanog, otvori temu i postavi pitanje o nečemu što je više puta pisano. Zato onda i ne dobijete odgovor koji vam treba.
Statistiku na tu temu može da napravi samo Limundo jer samo oni raspolažu sa svim podacima ali ako je i naprave čemu to ? Svi će pohrliti da nameštaju kraj aukcija u isto vreme i kako će onda ljudi licitirati na dve ili više aukcija ?
Proučavajte kategorije koje vas zanimaju, ocenite kakvo vama vreme najviše odgovora pa onda tako i uradite. Ako vas zanimaju neka od mišljenja na tu temu onda ih možete čitati ovde :
http://cafe.limundo.com/thread-35.html?h...stavljanje

Citiraj
(30.05.2015 19:24)blistok Piše: Niste pogrešili forum, pogrešili ste pristup. Ovde je već napisano mnogo toga oko raznih dilema i problema vezanih za Limundo samo treba malo da pretražite, pročitate pa ako vam i dalje treba pomoć oko nečeg onda da pitate u odgovarajućoj temi. Uvek će se naći neko da odgovori. No, malo je postalo preterano da svako, bez ikakvog čitanja dotada napisanog, otvori temu i postavi pitanje o nečemu što je više puta pisano. Zato onda i ne dobijete odgovor koji vam treba.
Statistiku na tu temu može da napravi samo Limundo jer samo oni raspolažu sa svim podacima ali ako je i naprave čemu to ? Svi će pohrliti da nameštaju kraj aukcija u isto vreme i kako će onda ljudi licitirati na dve ili više aukcija ?
Proučavajte kategorije koje vas zanimaju, ocenite kakvo vama vreme najviše odgovora pa onda tako i uradite. Ako vas zanimaju neka od mišljenja na tu temu onda ih možete čitati ovde :
http://cafe.limundo.com/thread-35.html?h...stavljanje
Al' smo fini. Hihi To nešto u fazonu: "Izvin'te što Vas budim – htedoh da vam napomenem: šminka Vam se malo uzjebala. "
Ma dobra tema skroz. Samo podforum promašen, ali to bi admini mogli baš i da prebace. Zavisi od vrste predmeta koji se prodaje.

Citiraj
Smile
Ne štedim samo osobe na položaju (jer mislim da je njihovo pravo na grešku znatno manje) i siledžije, prema sirotinji raji se trudim da uvek budem fin mada mi ponekad ne uspeva Smile
Tema jeste ok i interesantna svakom početniku (pa i nama) ali već postoji mesto gde je pisano o tome. Pored mog alijasa stoji 0 tema mada sam ovde već 6 meseci. Zašto ? Zato što su u onih prvih mesec dana (pre nego što sam došao) već pootvarane sve teme koje mene mogu da zainteresuju. Sve posle toga je u 95% slučajeva dupliranje i onih 5% tema u kojim se piše o nekim novim momentima na Limundu.
No gledano sa svetlije strane jednog dana će administracija moći da se hvali kako postoji 8321564 naloga i 1345 tema u cafeu Smile

Citiraj
@GoranKliska

Dobar dan, hvala na inicijativi i pokretanju teme. Kako su u pitanju aukcije na Limundu, tema je premeštena u Oblast Limundo > Prodaja: http://cafe.limundo.com/thread-452.html.

Prijatan dan!
Experientia docet.

Citiraj
Izgleda da sve plako pada u vodu. Vodim neku svoju, ličnu statistiku, i na osnovu toga mnogo toga mogu da "vidim".
Kao prvo, i meni mnogo važnije od vremena završetka aukcija, je to da limundo polako pada. Sve je manje i manje novopostavljenih aukcija. Taj broj ne pada naglo već polako, ali sigurno. kao drugo, limundo je postao kupoprodajni sajt, tipa vašarske tezge, gde se mahom prodaju second hand predmeti odeće i obuće, i gde je kolekcionarstvo "za mene lično bitno", ali i ostalo, u opadanju broja aukcija.
Verovatno da se loša poslovna politika, negativno odražava na sam limundo, i na njegove članove, koji polako ali sigurno napuštaju limundo i prelaze na druga, bolja mesta. Više puta sam ukazivao, da nešto treba menjati, prijavljivao nepravilnosti, predlagao ukidanje provizija za pokretanja, ukazivao na lošu kontroli, i popustljivost prema pomagačima, i duplim nalozima, koji manipulišu oko licitiranja i veštačkog dizanja cene prodaje.
I onda sam došao do zaključka, da SVE TO, ZNA I LIMUNDO TIM, ali da ne žele da preuzmu ništa. Uvideli su i shvatili i oni da je pala prodaja, pala dobit i zarada, pa kada bi sad preuzeli i poboljšali kontrolu, nad nepravilnostima, sami bi sebi sasekli granu na kojoj sede, i samo još više smanjili broj prodatih stvari, i samim tim i zaradu koju uzimaju raznoraznim provizijama. I onda, svesno, PUŠTAJU da se radi, sve ono šta se radi a što je svesno kršenje pravilnika limunda.
Računaju da će jednog dana, kada dođu do kritične tačke, ispraviti sve greške, ukinuti glupe provizije, i VRATITI, sve one članove da ponovo prodaju i kupuju na LIMUNDU. Ali, očigledno je da nisu svesni i te činjenice da MNOGI, koji su jednom izgubili poverenje usled nepravilnosti, teško da će poverovati u pokajanje i pokušaj da se "pomahnitali voz" vrati na pravi kolosek.
Ja sam još uvek, TU, i još uvek postavljam na limundu, ali sam PARALELNO sa istim aukcijama i na drugim kupoprodajnim sajtovima. Kako sam "pedantan" pa čuvam sve podatke i mojih kupaca i prodavaca, i povremeno kontaktiram sa njima, iz razgovora sam utvrdio, da su i oni sličnog mišljenja kao i ja, i da i oni polako, beže sa broda koji tone.
Neka vam je sretno, koliko god da traje. Više niste No.1 pali ste, i padate i dalje. A vi kako hoćete. Zadnji put kada sam pisao na kafeu, i ukazivao na to da trebate da se menjate, nije učinjeno, ama baš ništa, i rekoh sam sebi da sam lud što uopšte i pišem, i da više to i ne činim. Ali, eto, još sam emotivno vezan za vas, pa evo činim još jedan korak da pokušam da vam ukažem na nešto što i sami već odavno znate i da vas još jednom nateram da stavite prst na čelo, i malo se zamislite.
PAMETAN ČOVEK MOŽE I OD BUDALE DA NAUČI NEŠTO, A BUDALA NE MOŽE DA NAUČI NIŠTA NI OD NAJPAMETNIJEG...

Citiraj
(02.06.2015 11:34)saba Piše: Izgleda da sve plako pada u vodu. Vodim neku svoju, ličnu statistiku, i na osnovu toga mnogo toga mogu da "vidim".
Kao prvo, i meni mnogo važnije od vremena završetka aukcija, je to da limundo polako pada. Sve je manje i manje novopostavljenih aukcija. Taj broj ne pada naglo već polako, ali sigurno. kao drugo, limundo je postao kupoprodajni sajt, tipa vašarske tezge, gde se mahom prodaju second hand predmeti odeće i obuće, i gde je kolekcionarstvo "za mene lično bitno", ali i ostalo, u opadanju broja aukcija.
Verovatno da se loša poslovna politika, negativno odražava na sam limundo, i na njegove članove, koji polako ali sigurno napuštaju limundo i prelaze na druga, bolja mesta. Više puta sam ukazivao, da nešto treba menjati, prijavljivao nepravilnosti, predlagao ukidanje provizija za pokretanja, ukazivao na lošu kontroli, i popustljivost prema pomagačima, i duplim nalozima, koji manipulišu oko licitiranja i veštačkog dizanja cene prodaje.
I onda sam došao do zaključka, da SVE TO, ZNA I LIMUNDO TIM, ali da ne žele da preuzmu ništa. Uvideli su i shvatili i oni da je pala prodaja, pala dobit i zarada, pa kada bi sad preuzeli i poboljšali kontrolu, nad nepravilnostima, sami bi sebi sasekli granu na kojoj sede, i samo još više smanjili broj prodatih stvari, i samim tim i zaradu koju uzimaju raznoraznim provizijama. I onda, svesno, PUŠTAJU da se radi, sve ono šta se radi a što je svesno kršenje pravilnika limunda.
Računaju da će jednog dana, kada dođu do kritične tačke, ispraviti sve greške, ukinuti glupe provizije, i VRATITI, sve one članove da ponovo prodaju i kupuju na LIMUNDU. Ali, očigledno je da nisu svesni i te činjenice da MNOGI, koji su jednom izgubili poverenje usled nepravilnosti, teško da će poverovati u pokajanje i pokušaj da se "pomahnitali voz" vrati na pravi kolosek.
Ja sam još uvek, TU, i još uvek postavljam na limundu, ali sam PARALELNO sa istim aukcijama i na drugim kupoprodajnim sajtovima. Kako sam "pedantan" pa čuvam sve podatke i mojih kupaca i prodavaca, i povremeno kontaktiram sa njima, iz razgovora sam utvrdio, da su i oni sličnog mišljenja kao i ja, i da i oni polako, beže sa broda koji tone.
Neka vam je sretno, koliko god da traje. Više niste No.1 pali ste, i padate i dalje. A vi kako hoćete. Zadnji put kada sam pisao na kafeu, i ukazivao na to da trebate da se menjate, nije učinjeno, ama baš ništa, i rekoh sam sebi da sam lud što uopšte i pišem, i da više to i ne činim. Ali, eto, još sam emotivno vezan za vas, pa evo činim još jedan korak da pokušam da vam ukažem na nešto što i sami već odavno znate i da vas još jednom nateram da stavite prst na čelo, i malo se zamislite.
Thumbs up Klanjam se Bravo

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)