• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rok za javnu vidljivost negativne ocene
Postovanje

Pokrecem ovu temu a koliko sam primetio da je u idejama i predlozima nema

Da li mozete da uvedete opciju da kada kupac ili prodavac daju negativnu ocenu ona prva dva dana bude vidljiva samo kupcu ili prodavcu koji je dobije , ovo pisem jer neko samo lupi negativnu i bas ga briga a ako prodavac vec ima licitacije ili treba da pusta to utice na prodaju

Ovaj rok od dva dana je sasvim dovoljan da ako je neko dobio nepravednu ocenu to i ponisti a da ne utice na njegovu prodaju jer kupce odbija kada vide negativnu

Pozdrav i nadam se da cete imati razumevalja za ovaj predlog Rukovanje

Citiraj
Bio je negde ovaj predlog vec.. Inace je dobar u principu, al onda kafana markovic i to.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
I ja bih rekao da ovo ima smisla kod osvetničkih negativnih. Jer kupac MOŽE DA BIRA prodavca, a prodavac NE MOŽE da bira kupca.
Bar dok se ne usvoji ono o čemu kukamo od početka foruma - crna lista sa podešavanjem po statistici.
Jeste da je predlog već iznošen, ali nije loše da ima i tema za to jer je značajna tema. Thumbs up

Citiraj
Dobar je predlog, a ovaj novi sto svima kvari aukcije? U roku od par dana... Mada, sta vredi i da se vide ocene, kad kupce ne mozemo birati. I nemoj da mi sad neko spomene crnu listu Wink
Mind Full or Mindful?

Citiraj
A sta mislite o ideji da kada nas neko oceni mi imamo mogucnost da damo nas komentar na tu ocenu/komentar druge strane?

Citiraj
onda će se pretvorti kao ovaj forum prepucavanja i dokazivanja jer negativan komentar uslovljava da se druga strana nekako odbrani (bila u pravu ili ne) i tako pisanje u nedogled, pozitivan komentar ne traži ništa pohvališ i to je to
koristim elektronski potpis

Citiraj
Решење би било строжије санкционисање неоправданих оцена, први пут опомена а следећи пут трајна суспензија. Једном приликом када сам дао негативну оцену, члану који је имао пар стотина позитивних и неколико негативних пре тога, он ме је контактирао и рекао да тражим од ЛТ-а да обрише оцену или ће ми он дати негативну, када сам му написао да ће је ЛТ обрисати као несоновану он ми је узвратио са "Шта ме брига, барем ће пар дана да ти наноси штету.". То је било из времена када је ЛТ био далеко спорији, некад се одговор чекао и по неколико дана. Мишљења сам да за овакве ситуације мора бити тренутна суспензија, намерно наношење штете. Дешава се да се члан уопште не јави, не одговара на поруке а кад добије негативну оцену он узврати са коментаром "лош продавац" или "не јавља се" и сличним, то је исто за директну суспензију.
Због тога што никакве санкције не постоје за оцењивање и неоцењивање оно је постало несврсисходно, само неки бројеви и цифре који ништа не значе.

Citiraj
Isto to kod mene neki dan,namerna neopravdana negativna. Za sankcionisanje i opomenu. Naravno da je obrisano, ali namerno i nekorektno.
Volela bih da mi neko od admina odgovori, sta se desava, ako me kupac ne oceni i prijavim da me nije ocenio. Da li on ima neke sankcije ako me ne oceni? Jer mi se cini da je ranije bilo tako. One opomene, prvi drugi stepen, kako bese?
A i o kakvim sankcijama mi govorimo, covek otvori novi nalog i to je to.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Dobija opomenu, a mene to podseca kao ono kad sam bio klinac, pa uradim nesto sto ne treba, obecam majci '' necu vise nikad' '' i to tako prodje Smile I tako iznova i iznova.

Inace ima i ovde pisano vezano za ovu tematiku.
http://cafe.limundo.com/thread-421.html?...osvetnicke

Citiraj
Eeee, zato te sada tera maler... to karma vraća kada sekiraš majku !

UBR Ma gde je Limubaj kada ti treba, neću valjda ja da propovedam o karmi Smile

Citiraj
Heheeheh, e bas! To mi je kao ono, kad ides u skolu, pa imas neke keceve, al i po neku dvojku, pa imas samo usmenu opomenu Big smile A tebe boli uvo. Mislim, to te u srednjoj skoli boli uvo.
Mind Full or Mindful?

Citiraj
Nema prepucavanja i teranja rasprave - dobijes negativnu i samo jedanu priliku da ti sam iskomentarises sto ti je neko dao negativnu i to je to. Znaci komentar onoga ko te ocenio, tvoj komentar na to i tacka. A ne da se tu otvara rasprava.

Citiraj
Predlog je dobar. Treba mozda u tih 48h ostaviti mogucnost izmene ocene, kako bi kupac-prodavac imali priliku da sami izglade odnose. U tom slucaju nebi morali da cimamo Limundo Tim, vec bi imali priliku da medjusobno resimo spor pa tako smanjimo posao Limundo sudijama.
Kod kineza se ostavlja rok od 5 dana za medjusoban dogovor a nakon toga ulazi njihov sudija, koji je i dalje za dogovor obe strane a kada presudi vise nema zalbe.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)