• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komentarisanje licitiranog predmeta
Zdravo svima

Moj predlog je da administratori sajta dozvole naprimer tri ili pet (za vreme trajanja licitacije) komentara koji se ticu predmeta licitacije,konkretno zbog zastite nas kupaca.Jer ima dosta kopija,bezvrednih stvari,laznih oglasa...
I sada ako neko ima podatak da je predmet licitacije npr motorna testera stihl kopija,onda mu treba dozvoliti da upozori zainteresovane da je u pitanju kopija i samim time nas zastiti od prevare.Ili parfem koji je kopija a neko opet zna,ili garderoba.Jer vecina limundovaca ne navodi stvarne podatke pri prodaji predmeta da bi sto bolje prosli u prodaji.A to sve puca po nama koji ovde kupujemo,a i da nije nas kupaca ovaj sajt ne bi ni postojao.Zato mislim da treba uvesti ovu opciju komentarisanja predmeta u opisu prodavca.

Citiraj
(15.01.2016 11:33)djordje-srbija Piše: Zdravo svima

Moj predlog je da administratori sajta dozvole naprimer tri ili pet (za vreme trajanja licitacije) komentara koji se ticu predmeta licitacije,konkretno zbog zastite nas kupaca.Jer ima dosta kopija,bezvrednih stvari,laznih oglasa...
I sada ako neko ima podatak da je predmet licitacije npr motorna testera stihl kopija,onda mu treba dozvoliti da upozori zainteresovane da je u pitanju kopija i samim time nas zastiti od prevare.Ili parfem koji je kopija a neko opet zna,ili garderoba.Jer vecina limundovaca ne navodi stvarne podatke pri prodaji predmeta da bi sto bolje prosli u prodaji.A to sve puca po nama koji ovde kupujemo,a i da nije nas kupaca ovaj sajt ne bi ni postojao.Zato mislim da treba uvesti ovu opciju komentarisanja predmeta u opisu prodavca.

Hm...  :hmm:
Ako ja dobro razumem tvoj predlog se svodi na sledeće: Ti postaviš aukciju, a ja i još 2-4 nepoznate osobe mogu da dopišu šta god žele i ti to ne možeš da obrišeš? Meni ne zvuči baš primamljivo. Takođe otkud ti podatak da većina Limundovaca ne navodi stvarne podatke, a i ako je tome tako zar ne misliš da bi onda tvoj predlog pružio priliku takvima za zloupotrebu tako što bi konkurenciji minirali aukcije?
Da li znaš da na svakoj aukciji dole desno imaš "Prijavi aukciju" i tu možeš da prijaviš Limundu ak oje neka nepravilnost u pitanju?

Citiraj
a ne bas bi sjajno bilo da mozemo da komentarismo tudje aukcije :D

Citiraj
Prvo gospodo treba pazljivo da procitate predlog,pa onda da komentarisete.
Kao drugo zasto bih ja ili neko zloupotrebio tu opciju,jednostavno ako imam saznanje da predmet licitacije nije kvalitetan ili originalan ili nesto trece zasto ne bih to prokomentarisao da potencijalni kupci ne bi bili prevareni.
Ova opcija samo ne bi odgovarala osobama koje trguju po principu obmane,tipa nerazumem se,nemam kako da proverim,bez prava na reklamaciju... oni koji posteno trguju nemaju razlog da se plase ove opcuje.Jer ako sam verno opisao predmet licitacije bez namere da nekoga na bilo kakav nacin dovedem u zabludu onda nemam ni razloga da se plasim komentara.

Citiraj
dordje jel imas ti atest ili neki sertifikat koji te cini merodavnim da ocenjujes koji je predmet kvalitetan ili original itd ako imas neke sumnje mozes prijaviti aukciju i to je to pa ce nadlezni organi da vide ima li osnova da sa aukcija prekine jer nije original itd

Citiraj
@djordje-srbija, zamisli onda ispod svoje aukcije kako ljudi pisu svasta za predmet koji prodajes.

Sve svoje sumnje izlazu kao tacne informacije.

A ti znas da nije tako.

I nemoj misliti da nebi pisali, pisali bi. Tipa - Ako je to pumpa ja sam Ajnstajn, Ako ta moze da povuce sa metar u vrh glave, Motor je crk`o, lepo se vidi dim, Ne radi garant, zato je rasklopljena!, Imao sam ovakvu, ne kupujte taj krs! Itd.

Da li bi onda ukinuo taj predlog?

Ne mozes se osloniti na te komentare jer niko od komentatora ne moze da zna sem prodavca. A kupci jesu zasticeni na ovom sajtu. Da ti npr. neko kupi pumpu, pokvari je i hoce da ti vrati kao poslao si takvu, morao bi (sem ako ne zelis negativnu), da vratis kupcu svaki dinar koji ti je dao, bez obzira na sve.

Citiraj
Vidim da je moja tema u sustini pogresno shvacena.
Voleo bih da Serjoza i LiMuBaj iznesu svoj stav o tome kako bi sprecili prevaru potencijalnih kupaca na limundu?
Ne sa opcijom limundo kesh ili slicno vec navedeno jer su se pokazale kao ne efikasne.

Citiraj
(16.01.2016 00:38)djordje-srbija Piše: Vidim da je moja tema u sustini pogresno shvacena.
Voleo bih da Serjoza i LiMuBaj iznesu svoj stav o tome kako bi sprecili prevaru potencijalnih kupaca na limundu?
Ne sa opcijom limundo kesh ili slicno vec navedeno jer su se pokazale kao ne efikasne.

Ništa nije pogrešno shvaćeno nego ti nisi domislio do kraja šta si predložio. Zamisli sad da ja krenem da zakeram za onu tvoju pumpu da kako možeš tvrditi da je ispravna kad je u delovima, a čak i kad ju sklopiš treba ju predihtovati da bi radila kako treba, a ja poooojma blagog nemam o toj pumpi nego onako – ja to tako zamišljam, a dokon sam. Ili da napišem da one narukvice za satove ništa ne valjaju jer se mnogo znoji ruka.  A ti to ne možeš da skloniš. Da ne govorimo da ljudi mogu i mnogo gore stvari da pišu iz zlobe ili da zeznu konkurenciju.

Za nekoga ko ima ukupno 4 ocene imaš mnogo znanja o Limundu – i da većina prodavaca laže u opisu i da su postojeći načini zaštite neefikasni, zanima me odakle ti te informacije jer je moj utisak značajno drugačiji, pozitivniji.
Potpuna zaštita na Limundu ne postoji. Postoje mehanizmi koji ju poboljšavaju.
1. Na svakoj aukciji postoji, kao što ranije napisah, "Prijavi aukciju". Svako ko prepozna pokušaj obmane, prevare ili slično može da prijavi aukciju Limundo timu i oni će, ukoliko procene da je to potrebno, dalje postupati u vezi sa prijavom.
2. Svaki Limundovac može postaviti prodavcu pitanje o predmetu aukcije ukoliko ima sumnje, odgovor ostaje kao zapis koji Limundo tim može da vidi i po tome sudi u slučaju spora.
3. Svaki kupac ima pravo na reklamaciju kupljenog predmeta u roku od 15 dana ukoliko predmet nije onakav kako je opisan.
4. Ako je opis sadržaja "ne umem da probam", "nemam struje da probam", "bez prava na reklamaciju" "fali motor i menjač, ali je auto inače 100 posto ispravan" – pa ko bi razuman od takvoga kupio i očekivao da je sve u redu sa predmetom – osim kao kocka pa kako bude.

Citiraj
ja ne bih nista dodao na serjozino izlaganje

dobro pogledati slike i opis i profil prodavca je vec pola zastite

a ima i 15 dana garancije po pravilima Limunda

ja kao kupac nisam imao nesto negativna iskustva jer je roba puno jeftinija nego u radnji i ne ocekujem da je u boljem stanju nego nova iz radnje za tu cenu

znaci da rezimiramo

- svako zivi bi se tu ukljucivao i lupetao sve i svasta zabave radi
- konkurencija bi kudila predmet a rodbina i prijatelji hvalili i dizali u nebesa

doduse meni se svidja ideja i cesto mi dodje da nesto prokomentarisem ako vidim da ima greska u opisu itd ali to mogu i u privatnoj poruci prodavcu da skrenem paznju ili da prijavim aukciju ako je rec o krsenju pravila sajta

Citiraj
Ma to je klasika u srbistanu, svi zamisljaju da su kluzo i balkanski spijuni.... nije ni cudi kakvu kinematografiju smo imali i imamo, sto je tuzno ona je slika drustva, propali student sa diplomom (sto je jos tuznije), koji sve zna i veruje u svaku teoriju zavere :)
A lovci na vestice iskacu is svakog kuta, ionako vecina nema sta pametnije da gleda uvece farmu a prepodne spletkari!

Citiraj

znaci da rezimiramo

- svako zivi bi se tu ukljucivao i lupetao sve i svasta zabave radi
- konkurencija bi kudila predmet a rodbina i prijatelji hvalili i dizali u nebesa

doduse meni se svidja ideja i cesto mi dodje da nesto prokomentarisem ako vidim da ima greska u opisu itd ali to mogu i u privatnoj poruci prodavcu da skrenem paznju ili da prijavim aukciju ako je rec o krsenju pravila sajta

Posaljes pp prodavcu i naravno dobijes nekakav i dalje nebulozan odgovor.Prijavis i aukciju,ali dobijes odgovor da nisu prekrsena pravila i da oni ne mogu znati da li je u pitanju prevara...
A za to za konkurenciju i rodbinu si u pravu 100%.
U sustini se ispostavlja da bi ova opcija samo bila zloupotrebljena,barem po dosadasnjim komentarima,
A tebe bih zamolio da me ne prozivas licno ovde po forumu,jer si ovu temu ocigledno shvatio licno,ne znam zasto.Tako da ne vidim razlog pominjanja pumpe i narukvica i mojih ocena u ovoj temi.A ako smatras da imas licni problem samnom rado cu ti dostaviti br telefona.
Tema je bila jasna i evo ovaj ti je komentar odlican (- svako zivi bi se tu ukljucivao i lupetao sve i svasta zabave radi

),a ne da se licno kacis na mene.
Naravno,nemoj da se ljutis.Sto se tice mene tema i predlog su propali.

Citiraj
@Djordje-Srbija
Forum nije mesto za ljutnju i pretnje, niti za shvatanje primedbi na bilo koji predlog kao licnu uvredu.
LiMuBaj uopste nije spomenuo ni Vase ocene niti pumpe i kaiseve, pa ne znam zasto ste ljuti na njega (ne znam kako bih drugacije shvatila recenice: ”A tebe bih zamolio da me ne prozivas licno ovde po forumu,jer si ovu temu ocigledno shvatio licno,ne znam zasto.Tako da ne vidim razlog pominjanja pumpe i narukvica i mojih ocena u ovoj temi.” A nastavak bih shvatila kao pretnju: “A ako smatras da imas licni problem samnom rado cu ti dostaviti br telefona.”)
Ni spominjanje pumpi i kaiseva ne vidim kao nesto “licno” jer su u pitanju javno oglasene aukcije. Smeta Vam sto je kolega uzeo bas Vase aukcije za primer da bi demonstrirao zbog cega smatra da je Vas predlog manjkav? Meni je to, izvinite, logicno.
A sto se ocena tice, one jesu i merilo staza na Limundu, a staz jeste merilo iskustva. Ne vidim zasto je licna uvreda ako Vam neko stavi do znanja da nemate dovoljno iskustva da biste tvrdili da “vecina limundovaca ne navodi stvarne podatke pri prodaji predmeta da bi sto bolje prosli u prodaji” i da “limundo kesh ili slicno vec navedeno” ne mogu da sprece prevaru na Limundu “jer su se pokazale kao ne efikasne”.
Ni moje iskustvo sa Limundom nije takvo. Da jeste, ne znam sta bih trazila ovde.

Citiraj
(16.01.2016 13:46)jugana Piše: @Djordje-Srbija
Forum nije mesto za ljutnju i pretnje, niti za shvatanje primedbi na bilo koji predlog kao licnu uvredu.
LiMuBaj uopste nije spomenuo ni Vase ocene niti pumpe i kaiseve, pa ne znam zasto ste ljuti na njega (ne znam kako bih drugacije shvatila recenice: ”A tebe bih zamolio da me ne prozivas licno ovde po forumu,jer si ovu temu ocigledno shvatio licno,ne znam zasto.Tako da ne vidim razlog pominjanja pumpe i narukvica i mojih ocena u ovoj temi.” A nastavak bih shvatila kao pretnju: “A ako smatras da imas licni problem samnom rado cu ti dostaviti br telefona.”)
Ni spominjanje pumpi i kaiseva ne vidim kao nesto “licno” jer su u pitanju javno oglasene aukcije. Smeta Vam sto je kolega uzeo bas Vase aukcije za primer da bi demonstrirao zbog cega smatra da je Vas predlog manjkav? Meni je to, izvinite, logicno.
A sto se ocena tice, one jesu i merilo staza na Limundu, a staz jeste merilo iskustva. Ne vidim zasto je licna uvreda ako Vam neko stavi do znanja da nemate dovoljno iskustva da biste tvrdili da “vecina limundovaca ne navodi stvarne podatke pri prodaji predmeta da bi sto bolje prosli u prodaji” i da “limundo kesh ili slicno vec navedeno” ne mogu da sprece prevaru na Limundu “jer su se pokazale kao ne efikasne”.
Ni moje iskustvo sa Limundom nije takvo. Da jeste, ne znam sta bih trazila ovde.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meni ne smeta nista,ali tema nisu moje aukcije ili moje ocene i ovo nije ovde mesto za aukcije,vec je tema komentarisanje predmeta licitacije radi sprecavanja obmane ili prevare porencijalnih kupaca.A i konkretno i u ovom slucaju ne vidim razlog da se vi bavite advokatrurom.A vase iskustvo nije tako jer se verovatno samo bavite prodajom ili preprodajom stvari.
Da ste pazljivo procitali moj post koji ste citirali videli bi ste da sam na kraju napisao da je tema i sama ideja propala.I normalno da cu coveku dostaviti broj telefona,jer se ja njemu nisam prvi obratio licno.Dovoljno je bilo da iznese stav zasto bi perdlog valjao ili ne bi valjao.I ovaj sajt postoji zbog kupaca a ne prodavaca i o njima treba voditi racuna a ne samo o naplati provizije za prodati predmet.Jer da neko vodi racuna o zastiti i sprecavanju prevare kupaca ne bi bilo toliko clanova sa negativnim ocenama.To je sustina mog predloga,a ne prepucavanje sa nekim od Vas.
Konkretno me ova tema vise ne zanima i necu je vise komentarisati.
pozdrav svima Vama i nemojte da se ljutite na mene jer se ni ja ne ljutim na bilo koga od Vas.
pozdrav svima

Citiraj
@djordje-srbija

drugar nigde te ja licno nisam spomenuo niti komentarisao sta prodajes

daj mi citat gde sam te ja licno spomenuo ili komentarisao sta prodajes

serjoza jeste ali ne zlonamerno vec da ti cisto pokaze kao primer i nisam ja serjoza vec LiMuBaj

Citiraj
(16.01.2016 16:11)djordje-srbija Piše:
(16.01.2016 13:46)jugana Piše: ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...
A i konkretno i u ovom slucaju ne vidim razlog da se vi bavite advokatrurom.A vase iskustvo nije tako jer se verovatno samo bavite prodajom ili preprodajom stvari.
...
I normalno da cu coveku dostaviti broj telefona,jer se ja njemu nisam prvi obratio licno.Dovoljno je bilo da iznese stav zasto bi perdlog valjao ili ne bi valjao.

1. Nikada u zivotu nisam nista prodala, ni van Limunda niti na njemu. Ne umem. Sve ocene ovde zaradila sam kao kupac.
2. Covek kome hocete da dostavite broj telefona nije Vam se obratio licno ni u kom smislu. Samo je izneo stav zasto bi predlog valjao ili ne.
Vase aukcije je uzeo kao primer drugi covek.
3. Ako necete da neko komentarise Vase postove, izbegavajte javne forume.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)