• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kada dajete negativne ocene?
Zanima me kada dajete negativne ocene, da li odstupate malo od rokova, ili striktno iste postujete?

Ja cu navesti kako radim ja, pa da cujem Vas. :)
Ja nekako to gledam dosta po drugim ocenama. Ako vidim da neko ima sve pozitivne, pogotovo ako ima preko 100 pozitivnih, njemu se trudim da ne dodelim negativnu ocenu, da mu ne kvarim prosek i naravno pustim i malo duzi rok.
Isto radim i sa novim clanovima, ukoliko vidim da se ne snalaze, pustim ih malo duze.
Sto se tice onih koji vec imaju po 5,10,15 negativnih za odustajanje, vracanje paketa i sl, njih najmanje tolerisem jer necu gubiti vreme.
Naravno, na ovo sve gledam i koliko mi je vazno da predmet ponovo vratim u prodaju. Ako imam 50 takvih predmeta, onda i nije toliko hitno za negativnu.

Sta Vi kazete? :)

P.s. Prosto mi je interesantno koliko njih se jave svi ljuti sto su dobii negativne jer nisu ispostovali rokove, cak su ljuti i oni koji su trostruko probili rokove. :D

Citiraj
Obicno se pridrzavam limundo pravilnika koji je 10 dana, ako nekim slucajme zaboravim onda traje koji dan duze :), to je sto se tice predmeta koje ja prodam.

Jednom sam imao priliku da kupim neke racunarske komponente na gomili od jednog clana sa kojim sam razmenio pre licitiranja jedno 20-30 poruka i u svakoj poruci mi je tvrdio da sve tekomponente rade i da ih prodaje jer mu netrebaju. Ja licitiorao, pobedio i kad su te komponente sigle utvrdio sam da je 80% komponenti neispravno za koje je prodavac tvrdio da je ispravno. Bez razmisljanja sam mu dao negativnu ocenu jer sam smatrao i jos uvek smatram da posle 20-30 poruka dopisivanja i pitanja detalja nema smila reklamirati, sve sto je prodavac imao da kaze, kazao je u tih 20-30 razmenjenih poruka. Osim toga, sa moje strane gledista nije bio fer, da je stavio da je neispitano/ne provereno pa da znam da kupujem macku u dzaku nego on za sve tvrdio da je ispravno.
Naravno on mi je uzvratio negativnu ocenu i ta negativna ocena mi dan danas stoji i jedina je jer se nisam na vreme zalio limudno da je obrise, a sad je previse vremena proslo da bi se bilo sta odradilo.

Inace kad nesto kupujem gledam da sa prodavcem resim problem ako nije u redu, osim u gere navedenom slucaju gde razmenimo gomilu poruka da bi na kraju ispostavilo da prodavac laze.

Citiraj
Pozdrav
Negativne delim ali moram priznati veoma retko.
Uvek sacekam poslednji dan po limundo pravilima.Ako se ne jave ni taj dan pisem poruku "upozorenja" ako ni sledeci dan ne uplate onda dajem negativnu.Imam kupce sa kojima duze saradjujem pa njih nekad cekam i po mesec dana,nikad me nisu prevarili i svaka transakcija je uspesno obavljena na obostrano zadovoljstvo,sve je uvek stvar dogovora,barem kod mene.
Kod kupaca koji su tek registrovani ili koji imaju vise negativnih ocena to ide malo drugacije.Uvek prva kontaktiram porukom sa uslovima prodaje,ako mi na kontakt poruku ne odgovore za dva dana koliko je rok za kontakt odmah dajem negativnu bez razmisljanja i u 90% slucajeva te saradnje se negativnom i zavrse.
Moram da priznam da do sada nisam imala vecih problema jer izlazim maksimalno kupcima u susret,uvek sacekam uplatu,cak sam imala slucajeva da su mi i na rate placali tako da nisam ni delila nesto mnogo negativnih.Mesecno mozda tri maksimum cetri negativne dam nekada ni toliko :)

Citiraj
Najvise sam alergican na rok za kontakt ,posaljem 2 poruke nema i dalje odgovora i bez razmisljanja ide negativna pa ako se posle kupac smiluje pa se javi brisem negativnu,99.9% posto clanova uplati u roku za kuproprodaju a 90% u roku za uplatu i tu nepravim probleme , nazalost dosta kupaca nece ni da pita a kamoli zamoli za produzenje roka a lepa rec i gvozdena vrata otvara...

nekad na kontakt sacekam i 3 dana i to je maksimum...

Citiraj
Dajem kad moram. :)

Citiraj
Zavisi... Kao prodavac sam strpljiv, kao kupac kao na zeravicama

Kao prodavac cekam do poslednje opomene za ocenjivanje, cekam i cekam... Negativne dajem samo kad moram, iz razloga sto niko nije savrsen.

Citiraj
Poslednjih meseci mij epala tolerancija....
Tanije nisam bio toliko ažuran oko negativnih, Sad 29 dana, ako se kupac ne javlja ili se javi jednom pa me posle ignoriše, lepim negativnu. Ako se posle javi i odluči da ipak realizujemo kupovinu, onda pišem LT da mu skinu crvenu....
Put večno ide, nikada ne prestaje...

Citiraj
29 dana?

Citiraj
Pozdrav,

Ovako, negativnu ocenu dajem retko, ali desi se slucaj da kupac/prodavac bude mnogo neljubazan, psuje itd, ili naravno kao sto mi se desavalo nekoliko puta da ispali za kupovinu. Ja izbacim predmet na aukciju on licitira i ispali me.
Nadam se da se to nece vise desavati. Ne razumem te ljude, ali ajde.

Citiraj
Bas nema pravila, kao kupac nisam nikad dala negativnu, a trudim se da to ne radim ni kada sam u ulozi prodavca. Nekoliko puta su me kupci lagali da su uplatili, a uplate nigde - zavlacenje. Tu dajem negativnu obavezno. Nekoliko puta su mi odustali, uglavnom na malim iznosima, uz lepu rec - oprastam.

Citiraj
E ovako, kao i većina ovde, retko dajem negativne ocene, posebno kao prodavac, baš kad sam "naterana" neljubaznošću, bezobrazlukom ili zavlačenjem. Kao normalna osoba razumem sve i nije problem da se dogovorimo, ali kad neko hoće da zloupotrebi moju dobrotu tome moram da stanem na put. Ako i odustanu od kupovine razumem, ali ne i da se ne javljaju ili bar smisle bilo koji izgovor.

Kao prodavac: negativna baš kad mora.

Kao kupac do sada nisam dala ni jednu negativnu, mada sam mogla, ipak su se nesporazumi (nrp. ne odgovara opisu ili slično) završavali vraćanjem novca.

Citiraj
[Slika: theforeigner.jpg]

Citiraj
Mora se biti tolerantan, jer se greske dogadjaju. Ja to najbolje znam kao prodavac, ali posebno me nerviraju decurlija razna koja licitira i kupuje iz zezanja. To ne tolerisem i mislim da bi trebalo uvesti iskljucivanje clanova koji pose 20 transakcija imaju 7-8 negativnih.
Nedavno sam imao kupca 11 poz i 8 negativnih, najezio sam se kad sam video profil i naravno nije kupila, nije me cak ni kontaktirala...

Citiraj
(26.11.2014 14:04)BitterLemon Piše: Дајем негативну свакоме ко је заслужи непридржавањем правила. Уколико то не урадим ја не чиним услугу следеђим члановима који тек треба да сараћују са тим чланом а који свој суд о члану стичу на основу оцена. Договор је наравно могуђ али не увек, и за договор потребне су обе стране, начин исправљања неправде мора диктирати оштеђена страна, уколико онај због ког је и изостала сарадња покуша да диктира негативну дајем без крупула.
Када ја погрешим ђутим и слушам, шта ми кажу тако одрадим.

Tako je, ako clanove naviknemo da mogu da odugovlace onda smo i mi krivi za takvo ponasanje jer ga tolerisemo,a ovako kad dobije par negativih ima da nauci pravila napamet,bolje da dam negativnu sto se nije javio u roku za kontakt pa da ispravi sledeci put nego da tolerisem i cekam na kontakt 7 ili 20 dana i kad clan vidi da se to tolerise nikad nece nauciti da se pridrzava pravila...

(26.11.2014 00:23)shonery Piše: Poslednjih meseci mij epala tolerancija....
Tanije nisam bio toliko ažuran oko negativnih, Sad 29 dana, ako se kupac ne javlja ili se javi jednom pa me posle ignoriše, lepim negativnu. Ako se posle javi i odluči da ipak realizujemo kupovinu, onda pišem LT da mu skinu crvenu....

pa rok za kontakt nije 29 dana vec 2 dana,ako vi ne postujete svoje dostojanstvo i vreme nece vas postovati ni kupci...

Citiraj
Skoro sam jedva docekao da dam negativnu. Prodavao sam dosta bebi opreme pojedinacno. Ta osoba je licitirala dva artikla, i oba su u poslednjim sekundama otisla ispred njega. U porukama me je optuzio za namestanje jer je ista osoba sve to kupila (inace po 20)din uz jos neke artilkle...poenta je i bila da ljudi naprave set i ne plate postarinu za sitni predmet. Naravno posto ima par ocena, rekao sam smireno da prouci limundo agenta i ponovo malo istrazi sta se desilo. Ali elem, ostao je jos jedan predmet i njegova licitacija, koju je cudom dobio. Napisao sam poruku, jedva cekao rok za nejavljanje i sljus minus. Za bezobrazluk. Mislim da ga je bilo sramota posle pa se nije javio, ali za nauk, za desetinu dinara. Inace se trudim da izbegnem i dogovorim se. Oprastam nelad greske za refundiranje provizije.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)