• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Provizija za skidanje aukcije 100 dinara?
Pocelo je preterivanje, pa ovo je strasno..

Citiraj
Čist fašizam!
Folk is not dead!

Citiraj
Precerase ga braso, nesmes da prdnes a da im neplatis proviziju Big smileDD

Citiraj
(16.03.2016 23:51)smuk88 Piše: Čist fašizam!

C,c,c... će da fasuješ ti ban, ja da ti kažem. Elem, nije fašizam - fašizam je politička doktrina sa ozbiljnom ideološkom podlogom - ovo je liberalni kapitalizam koji koristi to što nema valjanu konkurenciju.
Ali...
Nije to poenta jeeeeer... EVO REŠENJAAAA!
Aktiviraš Kupi odmah opciju ako je početna cena niža od okvino 2400 dinara. Staviš KO dinar iznad početne, pozoveš "pomoć prijatelja" koji kupi odmah preko kupi odmah opcije i šlus. Recimo da je početna cena bila 999 - KO staviš 1000 i tako umesto 100 dinara za prekidanje platiš samo 41 dinar. 
Prosto k'o pasulj.  Cool
Ali naravno, ne pokušavajte ovo kod kuće jer je PROTIVNO PRAVILIMA LIMUNDA. Ovo je samo demonstracija kako bi se Limundu ukazalo na bezbednosne propuste koji postoje u sistemu. Mene ako se sete za deseti rođendan - sete se... LOL

Citiraj
Pomoc prijatelja je dozvoljena ? Msm ne mozes dobiti ban ako to uradis ??

Citiraj
(17.03.2016 22:04)Shone023zr Piše: Pomoc prijatelja je dozvoljena ? Msm ne mozes dobiti ban ako to uradis ??

NIJE DOZVOLJENA!!!
NIKAKO!!! 
To je prekršaj za zabranu, kao što sam napisao "PROTIVNO PRAVILIMA LIMUNDA."
Ali ovako i onako neki to konstantno rade, a uz veće namete radiće i još više njih iz ovako bedastih razloga kao prekidanje aukcije - to sam hteo da naglasim i da ispadnem kao duhovit, al mi nešto ne ide.  LOL

Citiraj
(17.03.2016 19:17)serjoza Piše:
(16.03.2016 23:51)smuk88 Piše: Čist fašizam!

C,c,c... će da fasuješ ti ban, ja da ti kažem. Elem, nije fašizam - fašizam je politička doktrina sa ozbiljnom ideološkom podlogom - ovo je liberalni kapitalizam koji koristi to što nema valjanu konkurenciju.
Ali...
Nije to poenta jeeeeer... EVO REŠENJAAAA!
Aktiviraš Kupi odmah opciju ako je početna cena niža od okvino 2400 dinara. Staviš KO dinar iznad početne, pozoveš "pomoć prijatelja" koji kupi odmah preko kupi odmah opcije i šlus. Recimo da je početna cena bila 999 - KO staviš 1000 i tako umesto 100 dinara za prekidanje platiš samo 41 dinar. 
Prosto k'o pasulj.  Cool
Ali naravno, ne pokušavajte ovo kod kuće jer je PROTIVNO PRAVILIMA LIMUNDA. Ovo je samo demonstracija kako bi se Limundu ukazalo na bezbednosne propuste koji postoje u sistemu. Mene ako se sete za deseti rođendan - sete se... LOL

Bome, vidim da me čitaju - evo novost u cenovniku - kazna može da se plati UNAPRED pa se ondak smanjuje na tako reći trećinu. 
http://cafe.limundo.com/thread-731-post-...l#pid51770
..bote, kad bi ovako moglo i sa saobraćajcima - uplatiš pripejd i teraj 100 na sat nevezan i bez svetala, aplatiš črvenu.  LOL

Citiraj
Imao sam danas vrlo interesantnu situaciju. Postavio sam licitaciju za telefon koji sam planirao da uzmem u Telenoru u toku dana produzenjem ugovora i od novca koji dobijem kupim sebi neki bolji telefon. Desila se neverovatna situacija, juce je bio u ponudi, danas je nestao (u pitanju je Huawei Y625, ako neko misli da lazem moze da proveri), tako da sam resio da prekinem aukciju dok neko nije licitirao, da ne bi dosao u neprijatnu situaciju. Nisam od onih koji znaju pravila napamet, tako da sam prvi put do sada na limundu prekinuo aukciju koja NIJE imala jos uvek nijednu ponudu.

Ajde nekako da predjemo preko te nebulozne situacije da se ta provizija uopste naplacuje, verovatno negde pise, moj je problem sto nisam citao, problem je u tome sto nakon klika na "x" dugme za ponistavanje aukcije nisam dobio nikakvo upozorenje da ce mi nesto biti naplaceno! Apsolutna pljacka i neprofesionalno ponasanje, kada je novac u pitanju pa makar bilo i 100 dinara koliko ste mi brzom brzinom skinuli izuzetno sam osetljiv i izvinite, ne moze neko tek tako da mi ga otima. Sta ste vi, banka pa da mi naplacujete "skrivene troskove" bez obrazlozenja i upozorenja? Pozdravite programere i ispravite ovu gresku dodavanjem upozorenja da ne bi ste izgubili jos kojeg clana...

Sto se mene tice, zbog ove neprofesionalnosti - zbogom limundo...

Citiraj
(27.06.2016 13:32)sdarko Piše: moj je problem sto nisam citao, problem je u tome sto nakon klika na "x" dugme za ponistavanje aukcije nisam dobio nikakvo upozorenje da ce mi nesto biti naplaceno!

Стоји да је први део цитата апсолутно тачан те да се непознавање правилника (ценовника) показало као нешто што ће изненадити.

Оно што јесте необично је да постоји неки део сајта где не искаче прозорче за упозоравање. То је врло непријатно. Можда је то начин/прилика да повратите новац. На Вашем месту бих истог часа позвао и затражио да ми се рефундира макар део ако не и читав износ. Јасно Вам је, рећи ћете, да сте требали да знате, али да су правила таква да је мучно проћи кроз све њих и ако Вас укаки да наиђете на некога ко не зна шта ради можда Вам рефундирају новац.

Citiraj
(27.06.2016 13:32)sdarko Piše: ... da uzmem u Telenoru u toku dana produzenjem ugovora i od novca koji dobijem kupim sebi neki bolji telefon. ...

More mene ovo zanima - kako se to telefon proda na Limundu i kupi bolji. Ajde, leba ti, podeli foru kad si se već ofirao.

Citiraj
Evo "leba ti", samo za tebe, da "podelim foru", ne znam sta ovde nije jasno posto postoji gomila oglasa na internetu gde ljudi prodaju telefone dobijene uz pretplatu ali nema veze, mozda sam danas bio malo pod utiskom pa sam u besu napisao nesto sto nekom mora da se nacrta, tj. "ofirao sam se" izgleda nekako :-) . Po broju poruka cini mi se da si od onog tipa ljudi koje bi mogli nazvati forumski trol, ne bih sada ulazio u istrazivanje da li se u toj kolicini poruka koju vidim pored tvog imena krije nesto sto je bilo od opste koristi ili je vecina poruka trazenje dlake u jajetu kao sto je ovde slucaj, gramatickih i pravopisnih gresaka i pametovanja bez cilja...

Produzenjem ugovora taj telefon koji sam hteo da prodam dobijam od Telenora po povoljnijoj ceni ili u mom slucaju za dinar. Ako taj telefon prodam po nesto nizoj ceni nego sto je na trzistu, moze se reci da za recimo 9000 koliko kosta taj neki telefon (a mene ne kosta nista) mogu da kupim telefon koji vredi 18000 dinara (jer bih ulozio svojih 9000 i Telenorovih "poklonjenih" 9000 koje sam dobio prodajom telefona), dakle duplo bolji telefon za isti novac koji bih ulozio u kupovinu tog nekog telefona koji prodajem kad bih njega kupovao. Naravno da nisam mislio da za isti novac moze da se kupi bolji telefon, "more" verovatno je to svima jasno :-) Moracu da te razocaram, nemam magicni plan kako da prevarim svet. I da, slazem se sa tobom ako ce sledeca poruka biti da mi Telenor te pare nije poklonio, tj. nece pokloniti, slazem se da ce oni meni kroz dvogodisnju pretplatu to visestruko naplatiti. Ja samo hocu malo bolji telefon od onog koji oni "poklanjanju", da ga prodam "more" nekom pa da za te pare (citaj tu kolicinu novca) kupim bolji :-D

Bez uvrede serjoza, ne bih stvarno da rusim tvoj ugled ovde na forumu koji si verujem dugo gradio, ja ionako odoh, ne moras da me ispracas k'o Island Engleze sa Eura... :-D

Citiraj
za ovlascene zadatak da prebace temu u Limundo deo

Citiraj
(28.06.2016 01:28)sdarko Piše: Evo "leba ti", samo za tebe, da "podelim foru", ne znam sta ovde nije jasno posto postoji gomila oglasa na internetu gde ljudi prodaju telefone dobijene uz pretplatu ali nema veze, mozda sam danas bio malo pod utiskom pa sam u besu napisao nesto sto nekom mora da se nacrta, tj. "ofirao sam se" izgleda nekako :-) . Po broju poruka cini mi se da si od onog tipa ljudi koje bi mogli nazvati forumski trol, ne bih sada ulazio u istrazivanje da li se u toj kolicini poruka koju vidim pored tvog imena krije nesto sto je bilo od opste koristi ili je vecina poruka trazenje dlake u jajetu kao sto je ovde slucaj, gramatickih i pravopisnih gresaka i pametovanja bez cilja...

Produzenjem ugovora taj telefon koji sam hteo da prodam dobijam od Telenora po povoljnijoj ceni ili u mom slucaju za dinar. Ako taj telefon prodam po nesto nizoj ceni nego sto je na trzistu, moze se reci da za recimo 9000 koliko kosta taj neki telefon (a mene ne kosta nista) mogu da kupim telefon koji vredi 18000 dinara (jer bih ulozio svojih 9000 i Telenorovih "poklonjenih" 9000 koje sam dobio prodajom telefona), dakle duplo bolji telefon za isti novac koji bih ulozio u kupovinu tog nekog telefona koji prodajem kad bih njega kupovao. Naravno da nisam mislio da za isti novac moze da se kupi bolji telefon, "more" verovatno je to svima jasno :-) Moracu da te razocaram, nemam magicni plan kako da prevarim svet. I da, slazem se sa tobom ako ce sledeca poruka biti da mi Telenor te pare nije poklonio, tj. nece pokloniti, slazem se da ce oni meni kroz dvogodisnju pretplatu to visestruko naplatiti. Ja samo hocu malo bolji telefon od onog koji oni "poklanjanju", da ga prodam "more" nekom pa da za te pare (citaj tu kolicinu novca) kupim bolji :-D

Bez uvrede serjoza, ne bih stvarno da rusim tvoj ugled ovde na forumu koji si verujem dugo gradio, ja ionako odoh, ne moras da me ispracas k'o Island Engleze sa Eura... :-D

Ništa ne brini, ne vređam se ja tako lako.

Siguran sam da ti se tako čini i nemoj da čitaš moje postove – ja sam ti pravi forumski trol – živim u šupljem stablu koje ima WIFI, imam zelene uši i periku od dlaka iz jaja koje sam pronašao. Hihi
Čoveče, ideja da postaviš aukciju za nešto što nemaš je toliko komična da sam se na glas smejao, pogotovo što sam znaš da ništa ne čitaš, a onda se ljutiš što ne čitaš.  :rolf:
A posebno je za pasti sa stolice od smeha to što PORUKA UPOZORENJA ISKAČE, ali ti to, naravno, nisi čitao, odnosno primetio, odnosno samo si kliknuo "OK" zar ne? I onda se žališ da ti ne iskače i grdiš i programere i Limundo i svi su krivi i apsolutna pljačka jer ti ne čitaš. LOL
Evo, vidi – ima printskrin. Ali moraš da pročitaš, jebiga. 

[Slika: gRKnMld.jpg]

Doduše moguće da si ti poseban član pa tebi ne iskače ili iskače samo trolovima, majku mu? Hmm

Citiraj
Serjoza, uveravam te da meni takve stvari ne mogu da promaknu, jer mozda nekad ne procitam dokumentaciju pre nego sto krenem da testiram novi feature na aplikaciji, ali da nesto ne primetim u radu retko se desava. To mi je i mana i prednost u zivotu jer stvarno ne volim da gubim dragoceno vreme na citanje svakakvih pravila kojih ima sve vise u danasnje vreme za sve i svasta. Vise volim, pa makar kao i sada kad sam mozda samo delimicno bio u pravu, da kritikujem nakon sto primetim gresku koja se ne slaze sa logikom, etikom ili ne znam cime. Znaci i ja mu dodjem neki trol valjda samo nisam tako upecatljivog lika i karakteristika kao sto su tvoje :-). Svaka cast ako postoji poruka, eto malo manje krivim programere a malo vise QA tim (testere) koje verujem da ova aplikacija ima. Siguran sam da se nekim koracima moze reprodukovati ono sto se meni desilo, razloga moze biti puno zasto se meni nije pojavila. Browser koji se koristi, prethodne akcije, neko podesavanje... Da imam mogucnost da istestiram i pokazem ti da je moguce da se poruka ne pojavi rado bih to uradio, ali da ne zaludjujem evo makar postoji ovde na forumu tema o tome da pre svega postoji ta glupa naplata prekida aukcije koja nema ponuda pa mozda neko ko cita forum a ne i pravila, mozda ima i takvih, zna sta ga ceka ako prekine aukciju a prozorcic kao i meni ipak ne iskoci.

Sto se tice dela da sam te nasmejao drago mi je jer jeste smesno :-) Smesno je da sam od svih telefona sa sajta Telenora resio da uzmem i prodam bas taj iz nekog razloga, koji je nestao iz ponude bukvalno dok sam ja otisao da ga uzmem. Baksuz. Nakon ovog "ofiravanja" kako si ti nazvao moj suludi plan uzeo sam onaj popust na pretplatu u Telenoru jer mi telefon kako sam im rekao NE TREBA :-D

Citiraj
(30.06.2016 10:31)sdarko Piše: Serjoza, uveravam te da meni takve stvari ne mogu da promaknu, jer mozda nekad ne procitam dokumentaciju pre nego sto krenem da testiram novi feature na aplikaciji, ali da nesto ne primetim u radu retko se desava. To mi je i mana i prednost u zivotu jer stvarno ne volim da gubim dragoceno vreme na citanje svakakvih pravila kojih ima sve vise u danasnje vreme za sve i svasta. Vise volim, pa makar kao i sada kad sam mozda samo delimicno bio u pravu, da kritikujem nakon sto primetim gresku koja se ne slaze sa logikom, etikom ili ne znam cime. Znaci i ja mu dodjem neki trol valjda samo nisam tako upecatljivog lika i karakteristika kao sto su tvoje :-). Svaka cast ako postoji poruka, eto malo manje krivim programere a malo vise QA tim (testere) koje verujem da ova aplikacija ima. Siguran sam da se nekim koracima moze reprodukovati ono sto se meni desilo, razloga moze biti puno zasto se meni nije pojavila. Browser koji se koristi, prethodne akcije, neko podesavanje... Da imam mogucnost da istestiram i pokazem ti da je moguce da se poruka ne pojavi rado bih to uradio, ali da ne zaludjujem evo makar postoji ovde na forumu tema o tome da pre svega postoji ta glupa naplata prekida aukcije koja nema ponuda pa mozda neko ko cita forum a ne i pravila, mozda ima i takvih, zna sta ga ceka ako prekine aukciju a prozorcic kao i meni ipak ne iskoci.

Sto se tice dela da sam te nasmejao drago mi je jer jeste smesno :-) Smesno je da sam od svih telefona sa sajta Telenora resio da uzmem i prodam bas taj iz nekog razloga, koji je nestao iz ponude bukvalno dok sam ja otisao da ga uzmem. Baksuz. Nakon ovog "ofiravanja" kako si ti nazvao moj suludi plan uzeo sam onaj popust na pretplatu u Telenoru jer mi telefon kako sam im rekao NE TREBA :-D

Okej, dakle u dobroj nameri hoću da ti kažem da sam ti se, između ostalog, zbog ovog boldovanog i "obratio" jer tema već postoji, ali ti nisi tražio odnosno čitao.  Wink 
http://cafe.limundo.com/thread-722.html
A dobro si uradio što nisi uzeo telefon nego popust na pretplatu.
cao

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)