• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opcija filtracije preprodaje sa eBay-a i/ili samih preprodavaca?
Zid 
Pretpostavljam da je većina članova takođe primetila ovaj fenomen na Limundo/Kupindo-u, konkretno radi se o celim kategorijama koje su preplavljene robom zloglasno dubioznog kvaliteta koja se preprodaje (najčešće po duploj ili višestrukoj ceni) od eBay trgovaca iz Kine. Korisnička filtracija takvog smeća na eBay-u je trivijalna, isključivanjem Azije iz vaše pretrage. Međutim, u ovom slučaju to baš i nije tako lako postići, dok se ona roba koja nešto vredi gubi u moru ove prethodnopomenute koju gura veoma mali broj prilično "velikih" (pre)prodavaca.

Da li je razmatrano neko rešenje? Možda, na primer, uvođenje dodatne opcije negativne pretrage (izostavljanje oglasa iz izlistavanja ako sadrže reči...), pošto postoji tipična šema retorike koju preprodavci ovakve robe koriste. Dakle, ta kineska eBay roba i suštinski srodni proizvodi se obično ovde reklamiraju rečima poput: "kvalitetno", "skupoceno", "masivno", "moderno", "moćno", "prelepo", "lekovito", "patentirano", "dokazano", "hit", "elegantno", "lepše uživo", "kupljeno u inostranstvu/Nemačkoj/Austriji" i sličnim antideskriptivnim i ispraznim arhetipima pijačarskog/šarlatanskog rečnika, pa bi se oni uz pomoć istih i putem metode negativnih kriterijuma pretrage mogli i izostavljati iz pregleda onih korisnika koji bi to želeli, a verujem da nas ima više od nekoliko.

Nevezano za samu filtraciju, a ipak nešto što se velikim delom preklapa sa ovom temom - treba napomenuti da je prodaja counterfeit robe i nadrilekarskih "preparata" i "aparata" po pravilima Limunda/Kupinda već zabranjena (Grupa I zabranjenih predmeta, stavke 1. i 6.). Uprkos tome, gorepomenuti preprodavački arhetip neretko prodaje i kopije registrovanih robnih marki (Grupa I, stavka 1. - zbranjeno), a iako ne možete ovde prodati kutiju kondoma ili Bayer-ovih aspirina (Grupa I, stavka 6. - zabranjeno) nastavlja se nesmetana prodaja magičnih, obično "sa magnetima" ili "sa Aloe Vera-om", preparata i aparata koji, sve po svemu, "leče" i od SIDA-e. Hmm

Citiraj
Ne postoji nesto sto se zove 'kineska eBay roba' da bi moglo da se izbaci iz pretrage.

Ako trazite nesto sto po standardima eBay-a (verujem da je rec ovde o orginalnosti predmeta) onda znate sta da trazite-detalje koji ga cine orginalom.

Drugo, orginalnost je diskutabilna za neke proizvode koje uvoze generalni distributeri u Srbiju a prozivod je na policama u shoping centrima KAO ORGINAL.

Uglavnom, koliko vidim imate problem sa kopijama. Kopija ne mora da dodje iz Kine. UAE pravi veoma dobre kopije cija cena zavisi od kvaliteta koze.

Ako nesto nije po pravilniku Limunda imate opciju prijavi aukciju.
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(14.01.2017 21:40)Branka030025 Piše: Ne postoji nesto sto se zove 'kineska eBay roba' da bi moglo da se izbaci iz pretrage.

Ako trazite nesto sto po standardima eBay-a (verujem da je rec ovde o orginalnosti predmeta) onda znate sta da trazite-detalje koji ga cine orginalom.

Drugo, orginalnost je diskutabilna za neke proizvode koje uvoze generalni distributeri u Srbiju a prozivod je na policama u shoping centrima KAO ORGINAL.

Uglavnom, koliko vidim imate problem sa kopijama. Kopija ne mora da dodje iz Kine. UAE pravi veoma dobre kopije cija cena zavisi od kvaliteta koze.

Citiraj
Imate i opciju izmeni post. dole desno. pa sacuvaj izmene-dole levo.
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(14.01.2017 21:40)Branka030025 Piše: Ne postoji nesto sto se zove 'kineska eBay roba' da bi moglo da se izbaci iz pretrage.

Razume se da takva kategorija striktno ne postoji (niti može postojati), zato je moj predlog uvođenje negativne pretrage. Odnosno, pretraga kojom na osnovu ključnih fraza izopštavate oglase koji će Vam biti prikazani. Takođe, dozvoliti korisnicima da naprave svoje baze članova čiji sadržaj ne žele da vide u svojim pretragama bi bio još jedan od metoda da se praktično postigne ovo, i šta više i jedan i drugi sistem (a zašto ne i zajedno) bi bili univerzalni - mogli bi ga koristiti i oni koji vole, recimo, da budu pretrpani robom koja je toliko nekvalitetna da se ne može računati ni kao škart (ali, šta više i očekivati od, recimo, sata koji vam iz Kine pošalju za $3 sa poštarinom, koje ovde preprodaju za 1500RSD) a koji baš eto ne vole da ikad naiđu na nešto zaista vredno njihovog novca.

Originalnost je veoma striktno definisana stvar (tako mora biti zarad uređenja svake civilizovane države, pa čak i ove naše). Sad što su mnogi nekada solidni proizvođači snizili kvalitet svoje proizvodnje i što drugi nikada i nisu proizvodili nešto kvalitetne stvari (Nike), to je već druga priča. Inače, ja ni ne verujem da brendovi sami po sebi imaju magičnu auru vrednosti i pouzdanosti. Međutim, to uopđte nije bila poenta mog originalnog komentara, samo napomena sa strane da se čak ni implementirani sistemi i pravila baš puno ne primenjuju.

Mnogi svetski brendovi su precenjeni i roba je lošeg kvaliteta. A kopija na kraju krajeva logički može biti kvalitetnija od originala, ali ne verujem da je to ikad stvaran slučaj iz veoma jednostavnog razloga - oni koji imaju zavidne proizvidne kapacitete i kontrolu kvaliteta, pa njima se kopije jednostavno ne isplate. Oni će odraditi svoj kvalitetan proizvod i plasirati ga kao takvog (praktični primer, Lenovo elektronika - i oni su baš iz te Kine, a ipak proizvide pristojnu robu i upravo zato se ne pretvaraju da su Nokia ili Dell), jer uraditi bilo šta drugo u takvim uslovima se graniči sa mentalnim oboljenjem.

Ja imam problem sa proizvodima lošeg kvaliteta koji prekrivaju i prikrivaju one proizvode koji to nisu, a ovde se ta situacija za sad ne može izbeći. Na primer, ja ne mogu na Voćindu pogledati elektronske komponente, alat, satove, maltene sve što bi me zanimalo izuzev knjiga i militarije, a da ne budem smoren kopajući kroz rekurzivne hrpe jednoličnog smeća sa nukltog stepena Shenzhen marketa ili rumunskih vašara. I to su uvek isti prodavci sa uvek istim frazama, tako da bi predloženi sistem radio savršeno.

edit: iz nekog razloga ovaj komentar mogu izmeniti, ali ne i onaj prethodni u kojem je samo citat. Taj prethodni slobodno može biti otklonjen.

Citiraj
Što se originala tiče, *mundo garantuje da prodavac garantuje da je roba original. To je sve što možete očekivati. Prijavi aukciju preporučujem samo ako Vam je pritisak nizak te ga želite povisiti.

Citiraj
Minus radi. Samo naravno nije dovoljan, pogotovo kad zelis da iskljucis deser ili vise pojmova. Ne znam koliko reci staje u tragac, nisam ni probala. Mrzi me.
Njih to ne interesuje. Trazili smo (ujkljucujuci mene) da ubace iskljucivanje pojmova, ako su odgovorili (ne secam se) odgovor je najverovatnije glasio da to nije prioritet.
Htedoh da kazem i da teme o pretrazi vec postoje, ali neka, ustvari. Sto vise, to bolje. Mozda se neko i osvrne.

Da, ovo je uputstvo:
http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/spr/79129203/
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Izvinjavam se svima, nisam bila pijana vec na tabletu i u zurbi Big smile
OVDE je uputstvo:
http://blog.limundograd.com/2010/04/pret...a-limundu/
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
(15.01.2017 19:31)jugana Piše: Minus radi. Samo naravno nije dovoljan, pogotovo kad zelis da iskljucis deser ili vise pojmova. Ne znam koliko reci staje u tragac, nisam ni probala. Mrzi me.
Njih to ne interesuje. Trazili smo (ujkljucujuci mene) da ubace iskljucivanje pojmova, ako su odgovorili (ne secam se) odgovor je najverovatnije glasio da to nije prioritet.
Htedoh da kazem i da teme o pretrazi vec postoje, ali neka, ustvari. Sto vise, to bolje. Mozda se neko i osvrne.

Da, ovo je uputstvo:
http://m.ikea.com/hr/hr/catalog/products/spr/79129203/

Da, to bi se moralo svaki put kucati ovako kako je i to za svaku pretragu, to jest osim ako bi se uvela opcija da svaki korisnik za sebe uslove uvrsti u neku bazu ili slično. Inače, evo danas šta mi je preporučeno od strane Voćinda kad sam se ulogovao da odgovorim na poruku, ja bih ovo rado izbegao u potpunosti:

https://www.limundo.com/kupovina/Kolekci...m/53408607

Ej, pa još kolekcionarski primerak!
Najverovatnije šarlatan tvrdi da je sat platio $25, što mi je po izgledu predmeta odmah sumljivo; a evo koliko ga je stvarno platio osim ako je doslovno mentalno zaostao (a ipak ima bankovni račun), pa nije slučaj da on ovde pokušava nekog da opelješi nego su njega:

http://www.ebay.com/itm/Fashion-Men-Wome...2121347752

Dakle, nije vredan ni poštarine PTT-a, eventualno za decu da ga u čipsu nađu i dobiju trovanje nebezbednim naftnim prerađevinama. I u ovom primeru se vidi još jedna od arhetipskih fraza šarlatanskog uma, "plaćeno je toliko i toliko".

Citiraj
Nije u redu davati linkove drugih clanova,svako ima pravo da stavi cenu koja my odgovara,a na kupcu je da odluci..

Citiraj
AndreaKvNije u redu davati linkove drugih clanova,svako ima pravo da stavi cenu koja my odgovara,a na kupcu je da odluci..

Molim Vas, pročitajte komentar na koji ste odgovorili ponovo, pa onda odgovorite u skladu sa relevantnim sadržajem i tonom tog komentara ako zaista imate nekih zamerki. Konkretno, nije cena tog predmeta problem (bar ne sama po sebi), problem je to što je oglas skoro sigurno neiskren. Skoro je sigurno da prodavac taj predment nije platio 2500RSD kao što tvrdi, nego bitno manje. Imam problem sa najverovatnije prevarantskom tvrdnjom da je predmet plaćen $25, što je u mom komentaru izneto tako da nagađanja ne bi trebalo biti. Kad smo već kod onoga što nije u redu, po mom ličnom mišljenju (a moral je baš to, set ličnih imperativa) nije uredu ljude varati i lagati zarad lične monetarne koristi. Drugo, ja nisam izneo skrivene podatke tog korisnika ili u vezu dovodio njegove naloge koji nemaju veze sa ovim sajtom (na primer, ja nisam njegovu najverovatnije prevarantsku licitaciju podelio na Facebook-u i dodao njega i njegovu babu od strica u tako nešto), ja sam podelio javno dostupan i trenutno aktivan oglas sa Limunda na Limundo

Citiraj
To da Kupindo cenzuriše oglase i zabranjuje da se piše ovo i ono ne verujem da će se ikad sprovesti u delo, to bi im bio kraj. Svak može da opiše predmet kako mu drago, a vi/ja/on ne moramo da kupimo.
Uostalom, nije taj vaš jedini takav...

https://www.kupindo.com/Satovi-i-oprema/...OVO-AKCIJA-
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Svako ima pravo da napise state god pozeli,otkud vi znate gde I za koliko novca je doticni kupio predmet,nije u redu I da postavljate linkove drugog sajta gde je taj predmet jeftiniji,ukoliko ne zelite da kupite,vasa stvar Ali nije u redu uporedjivati,uskratiti mogucnost prodaje,kupac bira....poenta je,da ovim srozavate prodavca,reklamirajuci gde mogu uzeti jwftinije,I to je po meni nisko

(17.01.2017 19:42)jaenshi Piše: AndreaKvNije u redu davati linkove drugih clanova,svako ima pravo da stavi cenu koja my odgovara,a na kupcu je da odluci..

Molim Vas, pročitajte komentar na koji ste odgovorili ponovo, pa onda odgovorite u skladu sa relevantnim sadržajem i tonom tog komentara ako zaista imate nekih zamerki. Konkretno, nije cena tog predmeta problem (bar ne sama po sebi), problem je to što je oglas skoro sigurno neiskren. Skoro je sigurno da prodavac taj predment nije platio 2500RSD kao što tvrdi, nego bitno manje. Imam problem sa najverovatnije prevarantskom tvrdnjom da je predmet plaćen $25, što je u mom komentaru izneto tako da nagađanja ne bi trebalo biti. Kad smo već kod onoga što nije u redu, po mom ličnom mišljenju (a moral je baš to, set ličnih imperativa) nije uredu ljude varati i lagati zarad lične monetarne koristi. Drugo, ja nisam izneo skrivene podatke tog korisnika ili u vezu dovodio njegove naloge koji nemaju veze sa ovim sajtom (na primer, ja nisam njegovu najverovatnije prevarantsku licitaciju podelio na Facebook-u i dodao njega i njegovu babu od strica u tako nešto), ja sam podelio javno dostupan i trenutno aktivan oglas sa Limunda na Limundo

Replicirah pre vaseg citata..

Citiraj
(17.01.2017 23:21)1halogen Piše: To da Kupindo cenzuriše oglase i zabranjuje da se piše ovo i ono ne verujem da će se ikad sprovesti u delo, to bi im bio kraj. Svak može da opiše predmet kako mu drago, a vi/ja/on ne moramo da kupimo.
Uostalom, nije taj vaš jedini takav...

https://www.kupindo.com/Satovi-i-oprema/...OVO-AKCIJA-

Korisničke baze za filtriranje (koje korisnici kreiraju sami za sebe, i nokoga drugog, logično) nikako ne mogu biti cenzura bilo koga. Ako Vi ne dozvoljavate neonacistima da se okupljaju u vašem stanu i poriču Holokaust (dok planiraju neke nove), Vi ničim ne ugrožavate bilo čiju slobodu govora niti cenzurišete naciste. Činjenica da neonacistima nije dozvoljeno da se okupe ispred Skupštine Republike, to je zapravo cenzura, dok je sa druge strane sam naš predsednik naše republike isto poricatelj genocida kao i najgori zaluđeni ćelavac (dakle, prava cenzura je takođe tipično licemerna). 

Što se Voćinda tiče, oni ni svoja pravila prave cenzure (zabrane prodaje) ne primenjuju. Na primer, zabranjeno je prodavati i u promet stavljati lekove i pomoćna medicinska sredstva koja vrše takvu ulogu, međutim dok god iza toga stoje magične, a ne naučne, tvrdnje, pa onda možete prodavati šta hoćete. Pitam se, šta bi više škodilo - kada bi neko ovde mogao kupiti kondome i aspirine, ili to što prodavci mogu ovde da diluju magnetne talismane magičnih učinaka onima kojima je stvarno potrebna urgentna medicinska pomoć.

(18.01.2017 01:39)AndreaKv Piše: Svako ima pravo da napise state god pozeli,otkud vi znate gde I za koliko novca je doticni kupio predmet,nije u redu I da postavljate linkove drugog sajta gde je taj predmet jeftiniji,ukoliko ne zelite da kupite,vasa stvar Ali nije u redu uporedjivati,uskratiti mogucnost prodaje,kupac bira....poenta je,da ovim srozavate prodavca,reklamirajuci gde mogu uzeti jwftinije,I to je po meni nisko

(17.01.2017 19:42)jaenshi Piše: AndreaKvNije u redu davati linkove drugih clanova,svako ima pravo da stavi cenu koja my odgovara,a na kupcu je da odluci..

Replicirah pre vaseg citata..

"otkud vi znate gde I za koliko novca je doticni kupio predmet"

Tako što sam upotrebio neshvatljive i poprilično ezoterične moći nedostupne običnim smrtnicima, odnosno "search" opciju Google-a, izvor pretrage eBay.com, za prethodnih par meseci (u logičnom skladu sa informacijama koje je sam prodavac dao u svom javnom oglasu - kupljeno pre mesec dana, na eBay-u.

Poštovana, prodavac je sam sebe srozao, laži iz pohlepe hoće to od osobe da učine. Meni lično je nisko lagati i prodavati polovno smeće doslovno deset do dvadeset (i pet) puta skuplje u zemlji u kojoj prosečna plata jedva pokriva osnovne lične potrebe. Tako siromašni postaju još siromašniji, a i baš bi bilo lepo da su i svi oni obrazovani kao i ti pa da znaju bolje - ali ne znaju - da baba ima...

Citiraj
(18.01.2017 21:25)jaenshi Piše: Poštovana, prodavac je sam sebe srozao, laži iz pohlepe hoće to od osobe da učine. Meni lično je nisko lagati i prodavati polovno smeće doslovno deset do dvadeset (i pet) puta skuplje u zemlji u kojoj prosečna plata jedva pokriva osnovne lične potrebe. Tako siromašni postaju još siromašniji, a i baš bi bilo lepo da su i svi oni obrazovani kao i ti pa da znaju bolje - ali ne znaju - da baba ima...
Ali baba nema, a prodavac se ne obraća tebi lično, to je njegov način prodaje i nećemo sad u to uvoditi ćelavce, holokaust i premijera (barem ja neću).

Limundo će uvesti tu opciju kad se baba bude zvala Duško, do tad filtriramo svako za sebe, to radim od prvog dana.
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)